[1] 2 3 4 5 6 7 ... 22 [další]1-50 z 1076
Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        4. únor - 2021- 11:59
 Jméno :               Jan
Dobry den,
par dotazu. Je k dispozici jeste desinfekce anti-covid, kterou radnice rozdavala v lonskem roce?

Z jineho soudku, je k dispozici harmonogram prechodu na plynove kotelny pro bytovky ve Kbelich - ktere domy/ulice budou realizovane v letosnim roce atp?
Vyresi nove kotelny nedostatecny tlak teple vody ve "spickach"? Popripade koho kontaktovat, abysme potiz se slabym tlakem resili jiz dnes?

Diky


KOMENTÁŘ


[ zaslal Monika Havelková, 02/11/21 10:47 ]

Dobrý den,
případný výdej dezinfekce bude probíhat s ohledem na klimatické podmínky a zejména na vývoj situace s nákazou covid.
Na letošní rok je plánováno vybudování kotelny v Toužimské ulici, která dodává tepelnou energii do následujících objektů: Toužimská 661, 662, 663, 686, 687, Chotěchovská 668, 689, 690, Katusická 664, 665, 666, 667, 668, 669, Letců 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679 a kotelny v ulici Katusická, která dodává tepelnou energii do objektů: Katusická 696, 695, 694, 683, 684, 682, 681, 680, Luštěnická 723, Lužanská 685, 705, 704, Radvanská 697, Novákovo náměstí 691, 692, 693, 701, 702, 703.
Ohledně tlaku vody je třeba napsat konkrétně, o který bytový dům se jedná. Pokud se jedná o bytový dům, který spravuje MČ Praha 19, tak je třeba informovat odbor majetku, investic, bytového a nebytového hospodářství, aby zajistil kontrolu vedení. Pokud se nejedná o bytový dům ve správě MČ Praha 19 je, je třeba kontaktovat vedení SVJ.
Monika Havelková
Vedoucí OMIBNH

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        23. leden - 2021- 16:33
 Jméno :               Tomáš Pittner
Dobrý den,
kdy prosím konečně dojde v lokalitě Herlíkovická k řešení problémů s psími exkrementy?? Byl slibován kamerový systém jakmile bude optická síť, to se jak vidno nekoná. Strážníky MP zde člověk nepotká. Velká část lidí po svém psovi není schopna uklidit a po upozornění je ještě agresivní, nemluvím o volném pobíhání psů bez vodítka. Zejména kolem dětského hřiště je to dost problém, ale na to jsem upozorňoval opakovaně. Sám jsem majitel psa, ale nikdy bych si podobné jednání vůči okolí nedovolil. Nejenom já mám pocit, že jsme nejenom na okraji Kbel, ale hlavně na okraji zájmu úředníků této MČ. A to již netřeba hovořit o stále zde stojících vracích vozů...opět legislativní paskvil. Děkuji

S pozdravem

Tomáš Pittner


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 01/25/21 17:23 ]

Vážený pane Pittnere,
rozumím Vašemu rozhořčení, ale obávám se, že Vaše kritika nepadá na správnou adresu.

Naopak, jak jsem Vás již vyrozuměl v červnu loňského roku, tak s ohledem na vytvoření optické sítě na většině kbelského území bude nyní možno začít realizovat dlouhodobě potřebné rozšíření kamerové ochrany veřejných prostor. Jedná se o prostory, které byly ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy zahrnuty do koncepce bezpečnosti MČ Praha 19 a jejichž realizace vždy byla a je považována za bezpečnostní prioritu, kterou omezovalo jen technické či ekonomické omezení, které jak už jsem uvedl výše padne s dostatečným rozšířením optické sítě na kbelském území.

Aktuálně je v dané věci kamerové ochrany Radou MČ Praha 19 schválen projekt, jenž zahrnuje i lokalitu Herlíkovická, který bude v řádném termínu podán Ministerstvu vnitra ČR v rámci grantové výzvy "Program prevence kriminality na místní úrovni na rok 2021". Bude-li tento grantový projekt v daném řízení úspěšný, což předpokládám, tak dojde k realizaci slíbené kamerové ochrany do konce roku 2021.

Dále děkuji za informace o činnosti městské policie v předmětné lokalitě, které jsem předal k zvážení dalších opatření panu řediteli obvodního ředitelství Praha 9 Městské policie hl. m. Prahy panu Mgr. Vlastimilu Oličovi.
V tomto ohledu mohu jen opakovat již dříve zde uvedené, a to, že znečištění veřejného prostranství či obdobné nedodržení zákona či vyhlášky je přestupkem, kdy úkol dohlížet na veřejný pořádek v Praze je svěřen Městské policii hl. m. Prahy, jenž by měla zjištěné přestupky pokutovat či předat ke správnímu řízení. Hodnocení její činnosti mi nepřísluší, Městská policie hl. m. Prahy je organizována ve vlastní struktuře a veškeré podněty k její činnosti je možné adresovat přímo vedení městské policie pro Prahu 9 (viz http://www.mppraha.cz/…r-9).

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        20. leden - 2021- 14:32
 Jméno :               Martina Lacinová
Dobrý den,
je někde on-line k dispozici vizualizace nástavby zdravotního střediska?
Děkuji
Martina


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 01/20/21 18:17 ]

Dobrý den paní Martino,
vizualizaci, včetně průběhu rekonstrukce naleznete na následujícím odkazu

https://www.praha19.cz/info/info.php?entry_id=1610540316

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        13. leden - 2021- 20:49
 Jméno :               Václav
Na informacích odboru majetku, bytového a nebytového hospodářství jsou uvedena pravidla pro pronajímání zahrádek a vzor žádosti. Na úřední desce je v rozporu s nimi zveřejněn pronájem dvou zahrádek přímo konkrétní osobě včetně jména i bydliště (GDPR?). Byla radou MČ tato pravidla zrušena a je možno pronajmout zahrádku rovnou komukoli? Kdybych chtěl požádat o zahrádku, kde zjistím jaká je volná a jakým způsobem mohu o pronájem požádat? A jaká je cena pronájmu, tam platí zmiňovaná pravidla, nebo dle nabídky, nebo jinak?
Při této příležitosti zišťuji, že na info téhož odboru je mimo jiné také zveřejněna cenová mapa pozemků 2019. Je stále aktuální?


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 01/15/21 09:52 ]

Dobrý den,
pravidla pro pronajímání zahrádek, která jsou zveřejněna na stránkách úřadu MČ Praha 19, jsou stále platná, nicméně Rada MČ Praha 19 má právo se rozhodnout a nechat vyvěsit záměr na pronájem zahrádky konkrétní osobě, například v případě žádosti o převod zahrádky mezi rodinnými příslušníky, jako je tomu v případě vyvěšení záměru na pronájem pozemku parc. č. 1255, k. ú. Kbely. Pokud občané chtějí informaci ohledně volných zahrádek, tak mohou kontaktovat přímo odbor majetku, investic, bytového a nebytového hospodářství. Každý záměr na pronájem zahrádky je vždy vyvěšen na úřední desce. V návaznosti na něj je možné vyplnit žádost o tuto zahrádku a doručit ji na úřad MČ Praha 19. Cena pronájmu je u zahrádek 10 Kč za m2 na rok.
Monika Havelková, vedoucí odboru majetku, investic, bytového a nebytového hospodářství

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        5. leden - 2021- 13:23
 Jméno :               Marie Holasová
Dobrý den, nevíte co bude se stávající Billou až se otevře nová Billa v areálu bývalého Palu ?

Předem děkuji za odpověď !


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 01/11/21 09:13 ]

Vážená paní Holasová,
dle předběžných informací od společnosti Billa má být nový supermarket otevřen zhruba v září 2021. Není rozhodnuto o tom, že by se původní Billa měla rušit.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy
OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        4. leden - 2021- 15:54
 Jméno :               pepa
Opravdu se musi co ctvrt roku cachrovat s linkama autobosu v oblasti Prahy 19?

Ja uz se ani neorientuju co kam jezdi, opet zmeny na linkach 302, 201, 186, nyni dalsi linka do zmatku 159, drive do zmatku prisla 182, ted uz se 185 nedostaneme na Palmovku a ani 302 na Ceskomoravskou. Zmeny v nocnich linkach viz 953, 916.

Me ani nevadi, ze se omezuji/pridavaji/meni linky, chapu, ze je treba veci optimalizovat, ale opravdu se to musi delat ve ctvrtletnich intervalech? Vzdyt si na to lidi ani nemaji sanci zvyknout, zvlast ted, kdyz spousta lidi omezuje cestovani, jen na nutne cesty. Jak muze ropid relevatne vyhodnotit, zda tyto zmeny jsou skutecne potreba?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 01/05/21 12:46 ]

Vážený pane Pepo,
bohužel organizace ROPID, která pro město dopravu plánuje, během nouzového stavu nestačila projednat změny licencí autobusových dopravců. Proto se změna linek odehrává ve dvou fázích. Každopádně městská část svými kanály už v létě informovala, že linku 302 dle materiálů organizace ROPID má za čtyři měsíce nahradit midilinka.
Snad je to ku prospěchu věci, protože sever Kbel získal konečně výrazné navýšení počtu autobusových spojů a začal jezdit malý autobus (v budoucnu elektrobus), který obsluhuje odlehlejší části druhého sídliště a novou zástavbu na Valše.
Praha trpí obrovských propadem příjmů, a tak mají Kbely velké štěstí, že zde byl navýšen počet spojů v době, kdy se většina linek omezuje.
Pražská integrovaná doprava je v propadu stovek milionů korun. Bohužel, jak se všude škrtají spoje, došlo koncem roku i na úsek linky 302 mezi metrem Letňany a Českomoravskou. ROPID doložil průzkumem z června 2020, že v lince 302 mezi Letňany a Českomoravskou jezdilo průměrně jen osm lidí. Šlo o nejméně vytíženou linku na metro B. Buďme rádi, že ROPID nezačal škrtat víc.
Na metro B nám nyní zbývá linka 182 a 375 na Vysočanskou a linka 201 na Rajskou Zahradu. V neposlední řadě na metro B Vysočanská a metro B náměstí Republiky jedou vlakové linky S3 a S34.
Nyní si snad na nějaký čas oddechneme, pokud se Praha nedostane do finančních problémů.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy
OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        31. prosinec - 2020- 11:29
 Jméno :               Monika
Dobrý den, je někdy naplánovaná oprava vodovodního potrubí ve Kbelích? Od října je každý měsíc ca 2x výpadek teplé vody a dnes dokonce i studené. To je moc pěkný Silvestr. Nevím, jestli je to potrubím nebo něčím jiným, ale toto se opakuje každou zimu. Jsou v plánu nějaké kroky, aby se tento stav zlepšil?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Monika Havelková, 01/05/21 12:50 ]

Distribuci studené vody a odvádění a čištění odpadních vod mají na starosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Vodovodní a kanalizační potrubí je majetkem PVK a proto dotaz ohledně plánovaných oprav potrubí je nutné zaslat na PVK. Co se týká výpadku teplé vody, tak MČ Praha 19 a Prometheus, energetické služby, a.s. založili společnost Teplo pro Kbely a během 2 let by mělo dojít k postupnému vybudování nových kotelen a výměníkových stanic na teplo. Dojde ke kompletní přestavbě na zemní plyn, díky níž významně zvýšíme účinnost tepelného hospodářství, zajistíme bezporuchovost a bezpečnost dodávek tepelné energie a snížíme náklady na vytápění a ohřev teplé vody díky přechodu na zemní plyn.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        28. prosinec - 2020- 15:45
 Jméno :               Petr
Upozornění.Dnes jsem si při procházce Kbelami všiml, že u přejezdu na Ctěnice, se jedna závora a světelné zařízení nějak propadá. Teď je ztvrdlá zem, ale až se namočí, nevím, co to udělá. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/30/20 10:20 ]

Vážený pane Petře,
Váš podnět jsme předali na Správu železnic.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        26. prosinec - 2020- 10:04
 Jméno :               Anna Zborníková
Ráda bych touto cestou popřála všem Kbelákům mnoho zdraví a pohody v roce 2021, abychom dokázali čelit všem nástrahám jak zdravotním, pracovním, tak i všem ostatním. Někdy ze říká, že i negativní reklama je reklama, ale to, co se v posledních dnech objevilo v tisku, mě osobně velice zasáhlo. O takovéto "zviditelnění" nikdo nestojí. Tak ještě jednou samé krásné a pozitivní zprávy o Kbelích a jejich obyvatelích, abychom se nemuseli jako Kbeláci stydět. Tak do nového roku samá pozitiva! To všem přeje Anna Zborníková


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        15. prosinec - 2020- 19:39
 Jméno :               David Kettner
Dobrý den,
zajímalo by mě, jaký je aktuální stav s rozšířením kapacity ČOV Kbely, kvůli které je znemožněna výstavba nových rodinných domů a budov. Poslední má informace je ta, že k 13.2.2020 bylo vydáno souhlasné územní rozhodnutí. O stavební povolení asi zažádáno ještě není. Kdy by mohla být cca zahájena stavba?


Velice děkuji!

D. Kettner


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ing. Ivana Peterková, 12/22/20 16:01 ]

Dobrý den,
stavbu, rozšíření kapacity ČOV Kbely, má na starosti Odbor investiční MHMP, Oddělení technické vybavenosti I., kde jsem zjistila, že v současné době probíhá inženýrská činnost k dokumentaci pro stavební povolení na zkapacitnění ČOV Kbely, tzn. projednávání dokumentace s jednotlivými správci sítí a dotčenými orgány státní správy. Stavební povolení bude vydávat odbor ochrany prostředí MHMP. Po zpracování dokumentace pro výběr zhotovitele bude ve veřejném řízení vybrána firma pro realizaci stavby. To vše by mělo proběhnout v roce 2021, kdy se předpokládá také zahájení výstavby.
Ing. Ivana Peterková

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        14. prosinec - 2020- 17:31
 Jméno :               Tomas
Ve kterem stoleti se asi tak dockame dokonceneho chodniku u zastavky Kbelsky pivovar?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/15/20 10:34 ]

Vážený pane Tomáši,
investorem zastávky Kbelský pivovar je Technická správa komunikací, která se nedokáže během omezených možností v době epidemie dostatečně rychle dohodnout s Pražskou energetikou. Městská část se snaží poskytovat maximální pomoc, ale některé věci, jako je podepsání smluv, si musí oba účastníci domluvit mezi sebou.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        12. prosinec - 2020- 22:10
 Jméno :               Jiřiina Gregorová
Dobrý den, můj syn Matěj ve středu 9.12.2020 kolem 14:15 spadl na chodníku mezi cukrárnou Avanti a drogerií Cyan na koloběžce a o obrubník si rozsekl obočí. Moc rád by poděkoval asi patnáctiletému klukovi, který mu spolu s jeho spolužáky pomáhal a dával mu spoustu kapesníku na zastavení krve. Bohužel neví, kdo to je. Matěj doufá, že si to na stránkách obce chlapec přečte. Moc děkujeme i my - rodiče. Gregorová


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        10. prosinec - 2020- 21:13
 Jméno :               Jiří
Dobrý den,
reaguji na nově vzniklé parkoviště podélně ulice Semilské naproti domu č.p.927.Auta tam parkující totálně znemožňují výhled pro vyjíždění z parkoviště od domů č.p.927 a 926.Je to vůbec zkolaudováno z bezpečnostního hlediska?
Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/14/20 09:58 ]

Vážený pane Jiří,
bez posouzení z bezpečnostního hlediska by nebylo možné parkoviště začít stavět. Oddělení dopravy bude tuto záležitost sledovat, záleží rovněž na typu zaparkovaných a vyjíždějících vozů a typu řidičů.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Jan, 12/14/20 21:10 ]

Dobrý den, pane Čermáku,

má zmíněné sledování nějaký konkrétnější termín a co to přesně znamená ? Situace je tam skutečně nepřehledná, na jedoucí vozidla není skoro přes zaparkovaná vozidla vidět a domnívám se, že typ řidiče nehraje v tomto případě zásadnější roli.

děkuji předem za odpověď.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 12/15/20 16:15 ]

Vážený pane Jane,
sledování v různých situacích už proběhlo. Bude instalováno dopravní zrcadlo. Nemůžeme hledět jen na dopravní předpisy, ale také na běžného řidiče.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        7. prosinec - 2020- 20:54
 Jméno :               Jaroslava Malá
Prosím, kdy bude vrácena zastávka autobusu 201 od vrat do ZŠ na původní místo ? Tato provizorní, měla být po dobu výstavby haly, je na vjezdu pro požárníky. Otevřená vrata v době pobytu dětí na zahradě v její blízkosti a ulice není bezpečné. Proč není vchod opět na původním místě ? Děkuji za odpověď. Jarka


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/11/20 13:53 ]

Vážená paní Malá,
v současnosti čekáme na výběr zhotovitele stavby nové zastávky v zálivu. Akce byla předána k realizaci TSK hl. m. Prahy a její součástí je vybudování bezpečného zvýšeného přechodu.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        4. prosinec - 2020- 10:58
 Jméno :               Tatana
Dobrý den,
máte prosím ponětí, kdy skončí oprava přejezdu na Jilemnické ulici a vlaky konečně přestanou tak šíleně troubit? Nikde jsem nenašla termín dokončení. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/04/20 14:50 ]

Vážená paní Taťáno,
prosili jsme stavbu o co nejkratší výluku přejezdu. Jilemnická už se testuje, dle sdělení stavby by měly vlaky přestat houkat dnes večer nebo zítra ráno. Do úterka se pak bude předělávat přejezd na Semilské. Bohužel jiný způsob než prosby na ovlivnění stavby nemáme. Nebyli jsme dopředu informováni a obě komunikace jsou města, přejezd patří státní organizaci. Každopádně, opravy přejezdů jsou potřeba kvůli bezpečnosti.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. prosinec - 2020- 01:40
 Jméno :               Tomáš Ulrych
Dobrý den,
od 13.12. bude změněna trasa linky 953, která nově nepojede z Palmovky, ale z Lehovce. Na svoji trasu směr Brandýs se vrátí v Satalicích. Nikde jsem však nenašel náhradu této linky. Znamená to, že Kbely budou bez noční dopravy?
Nebo je nějaká změna připravována až od 4.1. společně se zavedením 159?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 12/03/20 13:26 ]

Vážený pane Ulrychu,
příměstskou linku 953 z Palmovky nahradí městská linka 916 s konečnou ve Vinoři. Zjednoduší se nastupování a budou vám platit SMS jízdenky.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 12/04/20 09:51 ]

Děkuji za zprávu
Bude mít linka závlek do Satalic nebo pojede do Vinoře přímo po Mladoboleslavské? Jaké bude mít provozní parametry?

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 12/04/20 14:51 ]

Vážený pane Ulrychu,
linka má jet přímo do Vinoře. Satalice už obsluhuje linka 953. Parametry linky 916 by měly být stejné jako u linky 953.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        2. prosinec - 2020- 12:34
 Jméno :               Ludmila Špačková
Proč v bytech v Toužimské ulici se netopí a neteče teplá voda

Děkuji Špačková


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 12/02/20 12:57 ]

12:28 - Vyjádření Pražské teplárenské a.s.:

z důvodu poruchy na primárním topném vedení v ulici Mladoboleslavská v areálu Letiště Kbely je momentálně přerušena dodávka teplé vody od naší společnosti do části Kbel. Předběžný předpoklad obnovení dodávek teplé vody je dnes kolem 22 hodin. Z důvodu realizace opravy nedošlo k žádnému omezení dopravy. Veškeré základní informace naleznete na našich webových stránkách. Omlouváme se tímto všem dotčeným odběratelům za přerušení dodávek a děkujeme za pochopení.
S pozdravem,
Marek Pšeničný
Marketing a komunikace

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        1. prosinec - 2020- 15:12
 Jméno :               admin
Hledá se majitel pejska
Dobrý den našla jsem dnes okolo 12.30 kousek od sokolovny ve Kbelich tohoto pejska, bohužel asi někomu utekl. Tak majitel ať se ozve 606550017 je u nás v pořádku. A hraje si s naším psem.
Michaela Kaskova

obrázek - https://www.facebook.com/umcPraha19


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        30. listopad - 2020- 04:27
 Jméno :               R Florianova
Hledám prodej/pronájem garáže ve Kbelích. Za nabídky na email refajn@seznam.cz děkuji. Florianová


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        26. listopad - 2020- 17:42
 Jméno :               Petr
Dobrý den , velice si cením rychlosti, ač tzv. záplatování, ulice Semilská. Důležitá byla stálá průjezdnost. Děkuji.


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        24. listopad - 2020- 23:21
 Jméno :               Lukas Nosek
Co bych dal za takovej asfalt na Semilské jako je v parku Aerovka.
PS: Jak dlouho myslíte, že ty záplaty na Semilské vydrží a to se nemohlo udělat v létě když byla Semilská uzavřena (kvůli provozu i počasí)?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 11/25/20 15:14 ]

Vážený pane Nosku,
oprava probíhá na základě opakované žádosti městské části i občanů.
Věříme, že Technická správa komunikací dělá, co může, a má se zhotovitelem domluvenu záruku na případné nedostatky způsobené povětrnostními vlivy. V případě Parku Aerovka jde o novostavbu, tudíž je povrch kvalitnější. Jsme rádi aspoň za tohle řešení. Kdyby se trhliny zvětšovaly, budoucí rekonstrukce by se prodražila. TSK musí postupovat s péčí řádného hospodáře. Pokud se zde už několik let plánuje rekonstrukce teplovodu, je to pro ně levnější řešení.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        14. listopad - 2020- 21:55
 Jméno :               Oldřich Šašek
Dobrý den,
prosím o zajištění opravy lampy veřejného osvětlení č.905365
Světlo několikátý den nefunguje.
Díky
O.Š.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 11/19/20 14:56 ]

Vážený pane Šašku,
žádost o opravu jsme předali společnosti THMP, která v Praze pečuje o veřejné osvětlení.
Rychlejší řešení ale je, když rovnou vyplníte formulář nebo zavoláte na infolinku.
Odkaz zde: https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        8. listopad - 2020- 08:52
 Jméno :               Pavel
Dobrý den, plánuje se v blízké době rekonstrukce silnice Toužimská mezi Kbely a Letňany? Stav této silnice je dost hrozný. Děkuji za odpověď.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 11/09/20 13:23 ]

Vážený pane Pavle,
tyto komunikace jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Městská část dlouhodobě prosazuje rekonstrukci komunikace Toužimská až ke komunikaci Polaneckého. Za tímto účelem nechala zpracovat i projekt, který se nyní projednává. Je zde tedy snaha být připraven pro případ volných finančních prostředků.Další část se nachází v Letňanech a bude třeba ji přestavět vzhledem k vyšší intenzitě dopravy. V současnosti mají ale přednost části komunikace Mladoboleslavská a Semilská (včetně zastávky Sovenická), kde už jsou narušeny konstrukční vrstvy, hrozí nevratné poškození a na poškozeném povrchu jsou narušovány hlukové limity.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        2. listopad - 2020- 13:50
 Jméno :               Marek Hrubý
Dobrý den,

jaká je prosím aktuální sutiace s optickým připojením k internetu. V době HO bohužel VDSL není dostatečnou technologií a připojení je tristní. Na adrese Tauferova měla být optika již rok k dispozici, v březnu to byla údajně otázka zavedení přípojky do domu, a od té doby nemám žádné informace o situaci. Bylo by prosím možné prověřit a případně sdílet kontaktní informace na zodpovědného pracovníka?

Děkuji a přeji pěkný den,

Marek Hrubý


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 11/02/20 14:25 ]

Dobrý den,
v případě nejrychlejšího vyřešení Vašeho dotazu doporučujeme kontaktovat pracovníka T-mobilu:
Miroslav Šedivý
739 101 057
miroslav.sedivy@osobne.t-mobile.cz

Viz příspěvek:
https://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1580721996

odpověď


[ zaslal Michal Taufer, 11/10/20 22:11 ]

Dobrý den,
mám stejný dotaz jako pan Hrubý. V ulici Herlíkovická jsou optické kabely položeny, ale na jakékoliv dotazy jak bude napojení pokračovat, ani na nespočet urgencí T-Mobile neodpovídá.

Michal Taufer

odpověď


[ zaslal Miroslav Šedivý, 11/12/20 12:18 ]

Dobrý den.
Pro oba příspěvky a pány M.Taufera ul. Herlíkovická a M.Hrubý ul. Tauferova mám stejné řešení a radu, jak postupovat dál.
Je potřeba se na mě obrátit telefonicky. Vysvětlím postup a kontaktuji zdejší tým dělníků, kteří se pro Kbely snaží dokončit optické sítě. Ideálně si prosím připravit kontakt na předsedu SVJ v daném domě.
Někdy se jedná o špatný přístup do místa určení dle plánu výstavby.
Více informací osobně.

S pozdravem
Miroslav Šedivý
T-Mobile Osobně
420 739 101 057
miroslav.sedivy@osobne.t-mobile.cz
www.t-mobile.cz/osobne

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        26. říjen - 2020- 14:42
 Jméno :               Petr
Pane Čermák, teď jsem jel Semilskou k poště, a vězte, u výkopu ani noha. Takhle to opravdu bude na 14 dní, i více. V Praze , je-li havárie, se pracuje i v noci. Ale to asi pan starosta Kbel, neví. Děkuji za rychlou odpověď, vzhledem k vaší pracovní době.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 10/26/20 17:33 ]

Vážený pane Petře,
dnes dopoledne i odpoledne jsem kontroloval výkop v Semilské i Pelnářově. Pracovníci začišťovali hrany výkopů a připravovali je na pokládku asfaltu. Z Vašeho tvrzení se dá očekávat, že jde o technologickou přestávku a čekání na dodání materiálu z obalovny.
V případě havárií jsou naše pravomoci omezené.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

odpověď


[ zaslal Petr, 10/26/20 22:12 ]

Děkuji za Vaše vyjádření, alespoň vidíte, že obyvatelům to není lhostejné.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        20. říjen - 2020- 15:12
 Jméno :               admin
NALEZEN BÍLÝ PES S MODRÝM OBOJKEM...
více zde:
https://www.praha19.cz/info/info.php?entry_id=1603199439


KOMENTÁŘ


[ zaslal Hana Zvonečková, 10/22/20 11:59 ]

Dobrý den, mohu ze zeptat, proč jsou na příjezdech do Kbel dopravní značky Zákaz vjezdu s výjimkou pro dopravní obsluhu Kbel?

Děkuji za info

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 10/22/20 16:30 ]

Dobrý den,
dopravní značení je umístěno Pražskou teplárenskou jako akutní řešení. Důvodem je uzavření Semilské ulice v křižovatce s Toužimskou kvůli havárii teplovodu asi na dva týdny. Nyní je celkem klidný provoz, ale v některých dnech by tranzitní doprava mohla zablokovat provoz MHD v Semilské. Z toho důvodu je omezen vjezd do Kbel pro vozidla, která zde pouze projíždějí. V případě havárie není snadné okamžitě zvolit dokonalé řešení a Jilemnická ulice jako objízdná trasa není v dobrém stavu.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        9. říjen - 2020- 14:23
 Jméno :               Marie Holasová
Dobrý den, bydlím v ulici Vitíkova a ve středu 7.10.20 jsem viděla před domem na poli zeměměřiče vyměřovat pole. Sdělte prosím co se plánuje na poli mezi náletovou dráhou a čističkou stavět ? Předem děkuji za odpověď !


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ing. Ivana Peterková, 10/14/20 17:52 ]

Dobrý den,
vámi uváděný pozemek je Územním plánem hlavního města Prahy určen k zastavění jako území čistě obytné, plochy pro bydlení. Je tedy možné vystavět rodinné a bytové domy, byty v nebytových domech, mateřské školy, mimoškolní zařízení pro děti a další. V současné době, i s ohledem na skutečnost, že pozemky v dané lokalitě jsou ve vlastnictví různých majitelů, není k dispozici zpracovaná žádná dokumentace, která by způsob zástavby přesně určovala. S případnou žádostí, o podrobnější sdělení, se můžete obrátit přímo na mě.
Ing. Ivana Peterková,
vedoucí odboru výstavby
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Marie Holasová, 10/19/20 23:28 ]

Dobrý den paní Peterková, děkuji za rychlou odpověĎ !

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        29. září - 2020- 07:56
 Jméno :               Monika Fléglová
Dobrý den,
prosím o informaci, kdy se začne v obecních bytech topit?
Předem děkuji. M.F.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Monika Havelková, 09/29/20 11:27 ]

Dobrý den,
v pátek nám oznámila Pražská teplárenská, že začíná s dodávkami tepla, s tím že domovní kotelny máme najíždět až o víkendu. Nejdříve se zprovozňují velké předávací stanice a teprve po nich domovní předávací stanice. Vše se musí odvzdušnit a vyregulovat. Během dnešního dne by mělo býti vše zprovozněno.
M. Havelková
vedoucí OMIBNH

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        25. září - 2020- 20:29
 Jméno :               Petr Kadlec
Domníval jsem se, že Kbely jsou samostatnou městskou částí Praha 19. Podle Ministerstva vnitra se volby do senátu konají v Praze 9, tudíž by se podle mne v Praze 19 - Kbelích konat neměly a s tím jsem také počítal.
Na stránkách MČ Praha 19 jsem však dnes objevil oznámení o konání nějakých voleb ve dnech 2-3. října 2020 v "Praze 9 Kbelích".
Považuji takové oznámení za zmatečné.
Navíc mi vadí, že toto oznámení vůbec neřeší otázku kde kdo volí, ani zda obyvatelé Kbel - "Prahy 9" dostanou či nedostanou hlasovací lístky předem do schránek (dodnes ve schránce nejsou), ani další věci, týkající se např. koronavirových opatření u voleb.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivana Šestáková, 09/29/20 15:04 ]

Dobrý den,
senátní volební obvod 24 se sídlem Praha 9 – ( pověřený obecní úřad je ÚMČ Praha 9) zahrnuje území Městské části Praha 9, s výjimkou k. ú. Hrdlořezy, k. ú. Hloubětín, části k. ú. Malešice ležícími na území Městské části Praha 9. Dále zahrnuje území městských částí Praha 14, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha-Běchovice, Praha-Dolní Počernice, Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Satalice, Praha-Vinoř. Jak je z výše uvedeného patrné, Městská část Praha 19 je součástí volebního obvodu 24, proto vyhlášení konání voleb na jejím území 2. a 3. 10. 2020 není zmatečné, nýbrž naplnění ustanovení §15, odst. 1, zák. č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu ČR v platném znění.Hlasovací lístky s informací, kdy a kde volit a s informacemi o hygienických opatřeních v souvislosti s šířením nákazy COVID - 19 byly již voličům doručeny do schránek. Ostatní všeobecné informace jsou k dispozici na www.praha19.cz pod odkazem Volby Senát 2020. Pokud jste však neobdržel hlasovací lístky, mohlo se tak stát z důvodu, že dosud nejste trvale hlášen ve Kbelích.
Ivana Šestáková
místostarostka MČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Petr Kadlec, 10/03/20 12:40 ]

Dobrý den, to si asi nerozumíme, nenapsal jsem, že považuji za zmatečné vyhlášení voleb (to bych se s dotazem obrátil jinam), ale že považuji za zmatečné oznámení Úřadu MČ Praha 19 - Kbely o termínu konání voleb, které jsem si přečetl na vašem webu, ve kterém je uvedeno "Městská část Praha 9 - Kbely", namísto Praha 19 - Kbely. Chtěl jsem proto vědět, zda třeba Kbely nejsou znovu součástí Prahy 9, nebo zda šlo o překlep či o omyl s možností nekonání voleb ve Kbelích. Povinnost MČ zveřejnit oznámení je dána zákonem, a mělo by být zcela jasné. Volební lístky dorazily druhý den po odeslání příspěvku. S pozdravem, P.K.

odpověď


[ zaslal Ivana Šestáková, 10/05/20 16:32 ]

Vážený pane Kadleci,
doporučuji Vám si přečíst obsah odkazu „Co je Praha 19“ na našem webu, neboť se domnívám, že jste zaměnil dvě různé věci, a to název naší městské části a poštovní adresu, kde jsme přihlášeni k trvalému pobytu.

https://www.praha19.cz/documents/cojepraha19.html

Ivana Šestáková
místostarostka MČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Petr Kadlec, 10/05/20 18:39 ]

Děkuji za odkaz, zjistil jsem z něj, že je to skutečně tak, jak uvádíte. Již před řadu let jsem aktivně oznámil všem svým známým svou novou poštovní doručovací adresu obsahující Prahu 19 - Kbely, namísto Prahy 9 - Kbely, a až nyní tedy vidím, že to byla chyba, že mám stále do adresy uvádět "Praha 9 - Kbely", (tak, jak jsem to psal desítky let předtím). Naštěstí mi všechny dopisy a zásilky vždy došly ... nejspíš by došly, i kdybych psal adresu s Československem. Ještě jednou děkuji, jsem s pozdravem, P.K., (chce se mi, snad prominete, napsat z Kocourkova).

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        8. září - 2020- 15:42
 Jméno :               Vladimír Hudeček
Dobrý den,
moc děkujeme za razantní prořez stromů v Toužimské ulici /658-660/.Práce byli provedeny odborně a kvalitně.Zároveň žádám ještě o zakrácení porostů u bytového domu Toužimská 658-660. Křoviny již zasahují minimálně do poloviny oken,stíní v přízemních bytech a zabraňují výhledu.Nyní je na prořez vhodná doba.
Děkuji za pomoc.
S pozdravem za BD,
Vladimír Hudeček-předseda


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        8. září - 2020- 10:29
 Jméno :               Radek Vařecha
Dobrý den,
prosím o důvod proč byl vykonáván prořez stromů v ulici Toužimská na přelomu srpna a září, kdy není vegetativní klid. Stromy nejevily akutní známku poničení a nebezpečnosti. Nešlo počkat tedy až na listopad, kdy se s prořezy začíná?
Děkuji za odpověď
Radek Vařecha


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 09/09/20 11:33 ]

Vážený pane Vařecho,
zdravotní a výchovný řez stromů se provádí především v době vegetace, kdy na něj dřeviny mohou nejlépe reagovat. V koruně stromu je v době vegetace také dobrý přehled o tom, kde se nachází suché nebo poškozené větve či větve se zhoršenou vitalitou, odstraňují se rovněž větve navzájem se křížící či nevhodně postavené. Redukční rez pak umožňuje dřevině snížit nároky na vláhu. Řezy v ulici Toužimská a Jilemnická mají rovněž za úkol upravit podchodovou a podjezdovou výšku.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. září - 2020- 22:35
 Jméno :               Ladislav
A nebyl vhodný čas udělat rekonstrukci teplovodu v Semilské teď o prázdninách, když byla ulice neprůjezdná. Nebo aspoň provizorně opravit ty největší díry?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 09/07/20 09:25 ]

Vážený pane Ladislave,
v tomto duchu jsme prosili Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, ale neuspěli jsme. Na druhou stranu v případě rekonstrukce teplovodu by měla být provedena rozsáhlejší údržba komunikace Semilská. Závisí to na Pražské teplárenské.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        1. září - 2020- 11:47
 Jméno :               Jiří Šimáček
Dobrý den,

přebírá někdo z úřadu dokončené stavby. Připadá mi, že nikdo. V Hůlkově ulici, konec směrem ke Staré Aerovce, byly vsakovací odvody vody ze silnice vylity betonem, tudíž absolutně neplní svou funkci a voda drží na silnici. Po zaplnění začne přetékat na hlínu, která zřejmě nebyla osazena trávou a báječné bláto stéká na chodník. Nehledě na to, že při pracích jezdila technika po chodníku, který je různě nerovný a došlo k zatlačení chodníkových obrub, tudíž bahno je téměř po celé délce chodníku.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Barbora Andělová, DiS., 09/03/20 13:42 ]

Dobrý den,děkujeme za upozornění. Dotčené místo v ulici Hůlkova bylo zdokumentováno a nyní jednáme se stavebníkem o sjednání nápravy, vyčištění a uvedení do původního stavu.
S pozdravem
Barbora Andělová, DiS.
referent OMIBNH

odpověď


[ zaslal Jiří Šimáček, 09/11/20 08:15 ]

Dobrý den, děkuji za odpověď, která se vůbec netýká mého dotazu. Ano, vsakovací odvody byly následující den, po návštěvě pracovníka OU, zprovozněny, vybouráním zalitého betonu a to je vše. Ptal jsem se zda někdo z úřadu tyto stavby od zhotovitelů přebírá. Uklouzl jsem na chodníku po blátě z již evidentně ukončené stavby a upadl. Naštěstí má kyčelní náhrada vydržela, ale abych příště věděl koho honit k odpovědnosti. Děkuji za již konkrétní odpověď.

odpověď


[ zaslal Barbora Andělová, DiS., 09/23/20 09:30 ]

Dobrý den pane Šimáček,
k Vašemu dotazu – ano, dokončené stavby přebírá referent OMIBNH. V Hůlkově ulici byl zábor stavebníkem nahlášen až do 20.9.2020.
Dnešního dne, tedy 21.9.2020 byla stavba převzata. Na základě Vašeho dotazu sdělujeme, že se jedná o vsakovací jámy – ne o vsakovací odvody! Zde již není kanalizační vedení, které končí u křižovatky s ulicí Košařovou. Do vsakovacích jam má zatékat voda (včetně naplavené zeminy…). I přesto byly na Váš podnět vsakovací jámy vyčištěny a zasypány novým štěrkem.
Děkujeme za Váš dotaz.
S pozdravem
Barbora Andělová, DiS.
referent OMIBNH

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        26. srpen - 2020- 09:16
 Jméno :               Tomáš Pittner
Dobrý den,
plánujeme se prosím nějaká oprava Semilské ulice? V některých úsecích je již nutné kličkovat mezi dírami. Velká část je zde již několik let a dále se zvětšují.

Děkuji

S pozdravem

Tomáš Pittner


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 08/26/20 12:50 ]

Vážený pane Pittnere,
opravu Semilské ulice jsme několikrát na TSK urgovali, zatím neúspěšně. Nyní se čeká, jestli konečně proběhne rekonstrukce teplovodu pod touto ulicí, aby byla provedena souvislá údržba.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        20. srpen - 2020- 13:49
 Jméno :               Ladislav
Prosím o opravu semaforu na křižovatce Mladoboleslavská-Polaneckého, nedá se tam bezpečně přecházet. Pak bych měl dotaz kdy bude zprovozněno nové obratiště u hřbitova a kolik tam bude zajíždět spojů?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 08/21/20 10:06 ]

Vážený pane Ladislave,
požadavek jsme předali na správce signalizace.
Nové obratiště bude zprovozněno od 31. srpna. Budou tam zajíždět všechny spoje linky 185, které byly před prázdninami ukončeny v zastávce Bakovská.

S pozdravem Radek Čermák, referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        15. srpen - 2020- 19:25
 Jméno :               Lenka Ulrychová
Dobrý den, poslední dobou se začínají v lesoparku za tratí objevovat méně přizpůsobiví či přímo sociálně vyloučení obyvatelé, po kterých zůstává velký nepořádek v okolí laviček. Tuto sobotu (15.8.) se na louce kousek od hlavního rozcestí u Dřeváku objevil i stan s bezdomovci. Již před delší dobou se na stejném místě objevil stan a po mém kontaktování městské policie byli jeho obyvatelé rychle vyprovozeni. Bohužel se nám to opakuje. Má městská část, resp. městská policie nějaké pravomoci, jak těmto nešvarům předcházet, aby lesopark zůstal nadále čistým a bezpečným místem pro hraní dětí, sportování a procházky seniorů? Děkuji za odpověď, Lenka Ulrychová


KOMENTÁŘ


[ zaslal Martin Hrubčík, 08/17/20 13:15 ]

"Vážená paní Ulrychová,
děkuji za informaci, kterou jsem předal streetworkerovi MČ Praha 19 k realizaci dalších opatření.
Věřím, že situace bude nyní o poznání klidnější, kdy jsem vzhledem k Vašemu zjištění o věci informoval i paní vedoucí odboru životního prostředí s žádostí o aktuálně potřebnou možnost důslednějšího úklidu v oblasti.

S přáním bezproblémového zbytku léta

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31
email: hrubcik.martin@kbely.mepnet.cz"

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        12. srpen - 2020- 09:26
 Jméno :               Eva
Dobrý den. Na stránkách DP Praha je uvedeno, že konečná a nástupní stanice autobusu linky 202 je na žádost MČ Praha 19 přemístěna od nádraží Kbely k pivovaru Kbely.
Zastavku Nadraží Kbely využívali mimo jiných i starší občané bydlící ve východní části Kbel pro spojení s OC Čakovice.Pro občany bydlící kolem ulice Mladoboleslavská je pro spojení do OC Čakovice k dispozici autobus linky č. 209, který jezdí až 3x za hodinu.
V případě, že přesunutí linky č. 202 je definitivní, nebylo by možné domluvit s provozovatelem rozšíření trasy o zastavku "Nádraží Kbely" ?
Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 08/12/20 11:33 ]

Vážená paní Evo,
v případě linky 202 jde o dlouhodobý plán, kdy linka ukončená na severu Kbel byla protažena k Mladoboleslavské ulici. Jde o posílení počtu spojů pro severní část Kbel, kde lze s přestupem u pivovaru pokračovat k metru Letňany. Linkou 202 jezdí tak málo lidí, že jí hrozí zrušení zvláště v době, kdy Dopravní podnik hl. m. Prahy musí ušetřit až 1,5 miliardy Kč. Tento postup může napomoci záchraně linky. Každopádně Vaši připomínku předáme organizaci ROPID, která tato opatření připravuje. Uvidíme, co se dá dělat.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 08/18/20 09:24 ]

Dobrý den, pane Čermáku, ačkoliv mě nenapadá žádné dobré řešení obsluhy zastávky Nádraží Kbely pro špatně pohyblivé občany, k tématu spojení do OC Čakovice bych rád zmínil problém špatné návaznosti mezi linkami 201 a 158 hlavně v dopoledních hodinách, kdy 195 končí už na Sídlišti Letňany. Kdyby 158 jela v jiné časové poloze nebo vybrané spoje 195 jely až k OC Čakovice, byl by tam hezký přestup v rámci jedné zastávky, bez přecházení silnice.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 08/19/20 08:02 ]

Dobrý den,
to je dobrá připomínka. Předáme ji na ROPID.
Chtěl bych ještě upozornit, že jezdí přímé spoje linky 302 ze Kbel do Globusu přes Přezletice. Při použití jednotlivé jízdenky cesta stojí 18 Kč, tedy méně než při jízdě přes metro Letňany. Tato linka má dle plánu ROPIDu od 31. srpna dočasně jezdit ulicí Jilemnickou, tudíž obslouží dobře východní část Kbel. Například můžete jet 31. 8. v 17.14 ze zastávky Jilemnická linkou 302, přičemž u Obchodního centra Čakovice budete v 17.41; zpět se dostanete od Globusu v 18.14 nebo 19.14.
Zaznamenali jsme více požadavků na obsluhu severovýchodní části Kbel a nyní po těchto apelech přichází vhod, že ROPID přišel s vlastní iniciativou na obsluhu hůře dostupného území.

S pozdravem
Radek čermák, referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        4. srpen - 2020- 16:58
 Jméno :               Tatana
Dobrý den, bylo by možné uklidit v Centrálním parku v okolí psího hřiště i přímo na něm? V trávě i na chodníku se nachází značné množství odpadků i použitých hygienických potřeb. Tento stav trvá již několik dní. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Blanka Pokorná, 08/05/20 12:55 ]

Vážená Tatano,
stav, který popisujete v Centrálním parku, nastal po přívalovém dešti v důsledku chování nezodpovědných občanů, kteří používají kanalizaci jako odpadkový koš. Úklid zajistíme s ohledem na možnosti úklidu samotného.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. srpen - 2020- 13:45
 Jméno :               jan soucek
Dobry den,
uz ponekolikate jsem si vsiml, ze pri vetsich destich vytekaji ve Kbelskem parku kanaly zpet na povrch vcetne jejich obsahu. Po vcerejsi bource je ted situace zvlastne vyzivna - v okoli "psiho hriste" je nanos, vykalu, toaletniho papiru, ubrousku, damskych hygienickych produktu atp. zjevne jsou timto kanaly zaneseny - muzu radnice za a) zaridit uklid b) zaridit vycisteni kanalu? Mozna i distribuce nejakych letaku pro obyvatele v okoli, aby nesplachovali veci co do kanalu nepatri, by taky neskodila. Diky


KOMENTÁŘ


[ zaslal Blanka Pokorná, 08/05/20 12:54 ]

Vážený pane Součku,
děkujeme za podnět, situaci jsme řešili s provozovatelem kanalizace /PVK/ a žádali o prověření kanalizace v Centrálním parku Kbely. Kdy bylo zjištěno, že ve VŠ č. 262,30 je mnoho plastových rour, které tam "připlavaly", zřejmě z nějaké stavby poblíž, a nyní se je budou snažit rozřezat a vytahat ven.Jinak dle sdělených informací kanalizace provozovaná PVK bez problémů odtéká a problém nastává při velkých deštích.Z výše uvedeného vyplývá, že kapacita je dostatečná, ale lidé bohužel mnohdy kanalizaci používají jako popelnici a neuvědomují si, že v kanalizaci odhozené věci nezmizí, ale mohou způsobit řadu problémů.Pokusíme se s PVK domluvit, zda by nebylo vhodné např. formou článku ve Kbeláku, upozornit lidi, že by se měli zamýšlet nad tím, co do kanalizace hází (pleny, utěrky, potraviny, atd…).
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        28. červenec - 2020- 14:58
 Jméno :               Martina
Dobry den, ctu, ze od 2.8.bude uzavren zeleznicni prejezd v ulici Jilemnicka. Znamena to tedy, ze autobusy se vrati do ulice Semilska? Uzavirka Semilske mela trvat mam pocit dele nez do 2.8. Dekuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 07/29/20 09:41 ]

Vážená paní Martino,
v tomto případě jsme v situaci, kdy Správa železnic má na naší trati výluku ve stejnou dobu jako je uzavírka Semilské. Všichni se snaží dělat výluky o prázdninách. Vzhledem k tomu, že čas železniční výluky je nabitý takřka k prasknutí, je tu souběh s uzavírkou Semilské a Jilemnické. Následně se bude opravovat přejezd na Mladoboleslavské a Hornopočernické. Jinak by se to nedalo stihnout, nebo by byly uzavřeny dva přejezdy najednou.Je to nepříjemné pro všechny, ale za to dostaneme nový a na podzim snad i zabezpečený přejezd přes Jilemnickou ulici. Bezpečnost dopravy na nepřehledném přejezdu si to zaslouží.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Lukáš Nosek, 07/30/20 14:14 ]

Martino, to je situace kdy vidíte jak mč záleží na lidech bydlících Pod Nouzovem a Herlikovicka.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 07/31/20 13:11 ]

Vážený pane Nosku,
všechny stavby v lokalitě by měly obyvatelům pod Nouzovem zlepšovat život: nové autobusové obratiště, zabezpečení přejezdu, rekonstrukce teplovodu, optická síť, parkovací pás a další.
Kvůli těmto stavbám probíhají uzavírky. Správní orgán je v tomto případě při povolování uzavírek pod tlakem jasně doloženého veřejného zájmu. Jinak by musely být zavřeny například současně komunikace Mladoboleslavská a Hornopočernická. Podobné obtíže bohužel zažijí obyvatelé v okolí zastávek Nymburská nebo Mladějovská při uzavírce na přejezdech v Hornopočernické a Mladoboleslavské. Správa železnic má povinnost dráhu opravovat a státní správa jim k tomu musí vytvořit podmínky.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        17. červenec - 2020- 18:07
 Jméno :               Vladimír Menšík Ing
S velkou slávou byla prezentována zpráva o velké bytové výstavbě po letnanském letišti. V těchto dnech byla naproti tomu uveřejněna zpráva, že bylo dohodnuto mezi premierem ing Babišem a primátorem Hřibem o vládní čtvrti .Co tedy platí ?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 07/20/20 10:50 ]

Vážený pane inženýre,
jde o dva různé projekty. Nová vládní čtvrť se nachází na jih od metra Letňany směrem k Mladoboleslavské ulici, zatímco záměr výstavby na letňanském letišti je na sever od metra směrem k ulici Toužimské.
S pozdravem Radek Čermák,referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        14. červenec - 2020- 10:51
 Jméno :               Ladislav
Prosím o zprovoznění semaforů na křižovatce ulic Mladoboleslavská-Polaneckého a nového vchodu a vjezdu na letiště. Nedá se tam ve špičce bezpečně přejít silnice na druhou stranu. Řidiči absolutně ignorují chodce. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 07/14/20 13:00 ]

Vážený pane Ladislave,
Vaši připomínku jsme předali Odboru pozemních komunikací a drah Magistrátu hlavního města Prahy, který má fungování semaforů na starost.
S pozdravem Radek Čermák, referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. červenec - 2020- 13:02
 Jméno :               Tomáš Ulrych
Děkujeme za zprovoznění semaforu na křižovatce Polaneckého s Mladoboleslavkou. Ranní kolony až na Žacléřskou, to je přesně to, co nám poslední dva roky chybělo.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 07/08/20 14:45 ]

Vážený pane Ulrychu,
Váš podnět předáváme na Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy, který je věcně příslušný k posouzení případných nedostatků signálního plánu (délka zelené).
S pozdravem Radek Čermák, referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. červenec - 2020- 05:59
 Jméno :               Robert Sedlecký
Dobrý den. Jaké výhody nebo důvody má semafor bez zelené na křižovatce Krnská x Mladoboleslavská? Chtěl bych také upozornit, že tato křižovatka nemá značky. V případě nefunkčních semaforů je například přednost při výjezdu z Krnské oproti Mladoboleslavské z centra. Takto to bylo i po celou dobu několika měsíců bez funkčních semaforů. Dále zde proběhla několikrát úprava výjezdu z Krnské a poslední úprava, zrušilo se kus chodníku a nyní zde není bezbariérový chodník z Krnské, pouze podél Mladoboleslavské. Děkuji za odpověď.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 07/13/20 12:53 ]

Vážený pane Sedlecký,
semafor, tedy tzv. účelové návěstidlo zde bylo schváleno a umístěno na základě shody mezi projektantem a Magistrátem hl. m. Prahy. Je třeba uvědomit si, že jste v obytné zóně, kde platí jiná pravidla než na běžné místní komunikaci (dále viz § 23, 39 a 58 Zákona 361/2000 Sb. o pozemních komunikacích a prováděcí předpisy). Za žádných okolností nesmíte ohrozit chodce. Proto zde bylo osazeno i účelové návěstidlo, které říká, že na červenou nesmíte jet, a v době, kdy nesvítí žádné světlo, dodržujete pravidla chování v obytné zóně.
S pozdravem Radek Čermák, referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        23. červen - 2020- 21:07
 Jméno :               Tomáš Pittner
Dobrý den,
již před časem jsem žádal radnici o omezení sekání trávy v oblasti Herlíkovická / Pod Nouzovem. Toto je vytrvale ignorováno. V mnoha místech kde je sekána tráva max 1,5 m od chodníku, tak je i méně výkalů. Tato věc je zde dlouhodobě ignorována a nikdo nic neřeší, Městská policie opěr nefunguje a nevidel ji zde řadu mesíců. Předpokládám, že vzhledem k otravnému rozkopání Kbel bude dostupná optická sit vsude, tedy konecne bude i u nas kamera. Je zde tolik neukaznenych pejskaru, ze vam bude kamera mesicene pokryta. Prosim o vyjadreni. Tato vec se neresi leta. O vracich aut ani nemluve...


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 06/24/20 10:29 ]

Vážený pane Pittnere,
děkuji za Váš podnět a hned úvodem Vás mohu potěšit informací, že s ohledem na vytvoření optické sítě na většině kbelského území bude nyní možno začít realizovat dlouhodobě potřebné rozšíření kamerové ochrany veřejných prostor. Jedná se o prostory, které byly ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy zahrnuty do koncepce bezpečnosti MČ Praha 19 a jejichž realizace vždy byla a je považována za bezpečnostní prioritu, kterou omezovalo jen technické či ekonomické omezení, které jak už jsem uvedl výše padne s dostatečným rozšířením optické sítě na kbelském území.

Dále děkuji za informace o činnosti městské policie v předmětné lokalitě, které jsem předal k zvážení dalších opatření panu řediteli obvodního ředitelství Praha 9 Městské policie hl. m. Prahy panu Mgr. Vlastimilu Oličovi.
V tomto ohledu mohu jen opakovat již dříve zde uvedené, a to, že znečištění veřejného prostranství či obdobné nedodržení zákona či vyhlášky je přestupkem, kdy úkol dohlížet na veřejný pořádek v Praze je svěřen Městské policii hl. m. Prahy, jenž by měla zjištěné přestupky pokutovat či předat ke správnímu řízení. Hodnocení její činnosti mi nepřísluší, Městská policie hl. m. Prahy je organizována ve vlastní struktuře a veškeré podněty k její činnosti je možné adresovat přímo vedení městské policie pro Prahu 9 (viz http://www.mppraha.cz/2-articles/uncategorised/50-or-9).

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31

odpověď


[ zaslal Jan Měchura, 07/02/20 14:01 ]

Vážený pane Pittnere.
Z pověření ředitelem OŘ MP Praha 9 Mgr. Vlastimilem Oličem Vám zasílám informaci k prováděné kontrolní činnosti v ulicích Herlíkovická a Pod Nouzovem. Strážníci dlouhodobě v této lokalitě provádějí kontroly zaměřené na dodržování veřejného pořádku a s ohledem na neustávající stížnosti na neoprávněné parkování vozidel v obytných zónách zde řeší také mnoho dopravních přestupků. S přihlédnutím k doručeným podnětům se městská policie více zaměří při kontrolách v této lokalitě na udržování pořádku při venčení psů.
Ve věci problematiky dlouhodobě odstavených vozidel městská policie nerozhoduje o odstranění „vraků“ z komunikací, ale při své činnosti zjišťuje výskyt takových vozidel a předává podnět Správě služeb hl. m. Prahy k provedení odborného posouzení zda se jedná o vrak. Správa služeb poté na základě výsledku posouzení předává podnět vlastníku komunikace k zahájení řízení vedoucího k odstranění vozidla z komunikace. V tomto roce došlo k úpravě legislativy, která po dlouhé době umožnila vlastníkům komunikací po provedení zákonem stanovených úkonů nechat taková vozidla odtáhnout. Městská policie již zadokumentovala a předala k posouzení všechna dlouhodobě odstavená vozidla v lokalitě Nouzova. Postupně takto zpracovává i všechna další odstavená vozidla na území Kbel. Věřím, že tak v dohledné době dojde k uvolnění dlouhodobě blokovaných parkovacích míst.

S pozdravem Ing. Jan Měchura, vedoucí okrsku Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        22. červen - 2020- 22:53
 Jméno :               Michal Taufer
Dobrý den,
v ulici Herlíkovická nesvítí lampa veřejného osvětlení č. 923486. Prosím o zajištění opravy.
Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Blanka Pokorná, 06/23/20 13:14 ]

Vážený pane Taufere,
děkujeme za upozornění. Poruchu nahlásíme správci osvětlení. Tím, že má každá z lamp na sobě uvedené identifikační číslo, tak může poruchu může nahlásit kdokoliv na stránkách Technologie hl. m. Prahy https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruchB.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        20. červen - 2020- 11:06
 Jméno :               Lukáš F.
Dobrý den, rád bych touto cestou upozornil na neutěšený technický stav vozovky v ulici Jilemnická v úseku mezi přejezdem a křižovatkou u Ctěnic. Největším problémem, zvláště nyní, když tudy jezdí autobusy, je krajnice, která se postupem času rozdrolila a zmizela v příkopu, takže silnice je ještě užší, než by správně měla být. Nijak zvlášť bezpečné to taky není. Přitom povrch je na mnoha místech relativně v pořádku, tím spíš mě zaráží, že správce komunikace není schopen vynaložit prostředky na opravu krajnice, několika výmolů a zalepení prasklin, což by vozovce výrazně prodloužilo život. Prosím o urgenci na příslušných místech (město? TSK?).


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 06/23/20 12:33 ]

Vážený pane Lukáši F.,
různými cestami upozorňuje naše městská část Technickou správu komunikací a investiční odbor Magistrátu už řadu let. Nyní snad konečně svítá na lepší časy, kdy velká Praha vybírá zhotovitele rekonstrukce Jilemnické ulice.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 08/12/20 16:14 ]

Vážený pane Rozume,
součástí rekonstrukce Jilemnické ulice je i smíšená stezka pro chodce a cyklisty.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        10. červen - 2020- 15:31
 Jméno :               Tomáš Perner
Dobrý den, zprovoznění signalizace na Vrchlabské ale způsobuje, že se tam tvoří kolony, které tam dosud nebyly a to i na hlavní silnici. Pro koho je vlastně signalizace výhodná?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 06/11/20 13:32 ]

Vážený pane Pernere,
v této problematice se zrcadlí odvěký souboj mezi bezpečností a plynulostí dopravy. Doprava v Mladoboleslavské ulici byla při vypnutí signalizace plynulejší, ale vypnutí signalizace ukázalo i na její význam pro místní obyvatele. Jde o možnost výjezdu z vedlejších ulic, ale zejména obtížné přecházení, kdy si někteří motoristé vynucovali průjezd přes přechod proti chodcům. Stížností na její nefunkčnost přišlo několik desítek, tudíž nejde o ojedinělé případy. V blízkosti je i dům seniorů a škola Palestra, signalizace tedy chrání slabší účastníky provozu. Vždy je třeba zvážit, jestli motoristé ušetří trochu času, nebo jestli bude větší pravděpodobnost srážky chodce s automobilem.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        8. červen - 2020- 17:13
 Jméno :               Lukas Nosek
Asi někdo hodně přemýšlel s těma uzavirkama. To nešlo dělat odděleně? Herlikovicka slušně odříznuta.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 06/09/20 09:43 ]

Dobrý den,
Herlíkovická ulice je přístupná podobně jako jiné ulice, například Dalešická nebo Zamašská. Do obytných zón nelze pustit tranzitní dopravu, všechna alternativní řešení byla prověřována a vyhodnocena. Teplárny mají právo opravovat své vedení ze zákona, a my s tím mnoho neuděláme. Aspoň se zdá, že uzavírka funguje lépe než v Čakovicích, kde vytváří dlouhou kolonu. Ke cti našeho úřadu slouží, že se před uzavírkou podařilo zprovoznit signalizaci na Vrchlabské, náhradní konečnou autobusu a během uzavírky jsou přislíbeny i další opravy, například pokládka optického kabelu, dokončení obratiště autobusu u hřbitova, zahájení stavby nových parkovacích stání, úpravy přejezdů a lokální opravy na Semilské. Tak uvidíme, jestli se ostatní stavebníci zvládnou zkoordinovat.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OZPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 06/11/20 13:48 ]

Vážený pane Taufere,
v této věci komunikujeme s městskou policií a jsme přesvědčeni o tom, že MP v první řadě dává řidičům instrukce ohledně objízdné trasy, byl jsem toho ostatně svědkem. Zároveň musím konstatovat, že příjem z případných pokut není příjmem městské části.
Předpokládám, že Vaše tvrzení se zakládá na Vašem vlastním výkladu pojmu dopravní obsluhy. Bylo by asi nejjednodušší, kdybyste mne kontaktoval telefonicky a vysvětlili jsme si celou záležitost.
Pokud je tam nějaká chyba, je nutno ji co nejdříve napravit.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy
Odboru životního prostředí, dopravy a místního hospodářství
Úřadu městské části Praha 19
telefon: 286 850 182
mobil: 721 706 715
el. pošta: radek.cermak@kbely.mepnet.cz

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
. Čas a datum :        3. červen - 2020- 21:32
 Jméno :               Hana K.
Dobrý den, v ul. Boseňská před domem 774/4 uschnul jeden z nedávno vysazených ovocných stromků. Bylo by prosím možné provést náhradní výsadbu? A mezi těmito ovocnými stromky je také jeden hodně ohnutý, bylo by možné ho nějak zajistit, aby mohl dobře růst? Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 06/04/20 12:38 ]

Vážená paní Hano,
děkujeme za upozornění. Strom necháme ve vhodnou dobu nahradit. Ovocné stromy se ideálně vysazují v době vegetačního klidu, který nastává koncem října a trvá zhruba do konce dubna. Ke zmíněnému ohnutému stromu doplníme podpěru.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 22 [další]1-50 z 1076