Print


  TESTOVÁNÍ NA COVID-19 V KYJÍCH


Nedaleko od nás, konkrétně v Kyjích se můžete nechat otestovat na COVID-19.
Na doporučení lékaře ZDARMA - hradí pojišťovna
Chcete-li mít sami jistotu bez lékařského doporučení je cena pro samoplátce 1500,- Kč.
 
KDE:
Laboratoř GENvia, s.r.o. se sídlem Sýkovecká 54, 198 00 Praha 9 - Kyje, provádí test na onemocnění COVID-19 metodou PCR.
Podrobnosti k vyšetření na www.genvia.cz.
 
JAK:
Laboratoř GENvia je schválena Státním zdravotním ústavem k provádění testů na přítomnost RNA viru SARS-CoV-2, způsobující onemocnění COVID-19, metodou PCR (číslo povolení: SZU/03164/2020).
Laboratoř neprovádí odběry vzorků. Materiál na vyšetření distribuují do laboratoře přímo odběrová centra nebo pracoviště oprávněná indikovat toto vyšetření.

Pokud se rozhodnete pro provedení testu na vlastní náklady, např. z důvodu návratu z rizikové oblasti, je postup následující:
Cena za odběrovou soupravu a vlastní laboratorní vyšetření je 1 500,- Kč a je třeba ji uhradit předem, formou bezhotovostního převodu na číslo účtu: 51-1053760227/0100

Po zaplacení se spojíte telefonicky (266 315 592, 773 669 442) nebo e-mailem (laborator@genvia.cz) s laboratoří a domluvíte si termín Vaší návštěvy.

V domluvený termín se dostavíte do laboratoře (Sýkovecká 276/54, 198 00 Praha 9 – Kyje), kde si v odběrové místnosti označené „VCHOD B" vyzvednete odběrovou sadu (bez kontaktu se zaměstnanci laboratoře)

V odběrové místnosti si provedete odběr dle přiloženého návodu (výtěr z nosohltanu pomocí tyčinky s tampónem). Při odběru je nutná asistence druhé osoby, neboť může být spojen s nepříjemnými projevy. Zaměstnanci laboratoře u odběru nebudou asistovat, je tedy vhodné zapojit partnera nebo rodiče*

Po odběru vložíte tyčinku do připravené zkumavky s transportním médiem, zkumavku uzavřete, vložíte do dvou plastových sáčků, uložíte do připraveného boxu a ponecháte v odběrové místnosti

Vyplníte a podepíšete Žádanku s informovaným souhlasem a ponecháte ji v odběrové místnosti

Po opuštění odběrové místnosti zaměstnanci laboratoře Váš vzorek vyzvednou, zpracují a provedou vlastní vyšetření
V průběhu 48 hodin, následujících po provedení odběru, obdržíte prostřednictvím SMS zprávu o negativním výsledku testu.
V případě pozitivního nálezu je laboratoř povinna hlásit výsledek vyšetření příslušné hygienické stanici, která Vás bude kontaktovat.

Během 72 hod. obdržíte výsledek vyšetření opatřený elektronickým podpisem e-mailem, případně si jej můžete vyzvednout osobně v laboratoři
 

*Odběrovou sadu si můžete po vyzvednutí vzít s sebou domů a odběr provést podle návodu doma. V tomto případě je nutné vzorek dopravit do laboratoře, a to nejpozději do 24 hodin po provedení odběru. Vzorek lze uchovávat při pokojové teplotě.
Pokud o vyšetření žádá 5 a více klientů, kontaktujte prosím nejdříve laboratoř telefonicky (266 315 592, 773 669 442) nebo e-mailem (laborator@genvia.cz).


../innovaeditor/assets/genvia.jpg


24-7-2020 13:05             
0 0