13. 2. 2024

Praha 19 se v posledních měsících potýká se zvýšeným množstvím posprejovaného majetku. Sprejeři jsou nejvíce aktivní u kbelské vlakové zastávky a přilehlého centrálního parku, jejich otisku se ale nevyhnula ani ostatním místa.

Starosta MČ Praha 19 Pavel Žďárský vypisuje za dopadení sprejerů odměnu 30 000 Kč!

Starosta MČ Praha 19 Pavel Žďárský vyhlásil v rámci sloučeného zasedání Bezpečnostní komise MČ Praha 19 a Bezpečnostní rady MČ Praha 19 koncem ledna odměnu kterou je ochoten z vlastních prostředků vyplatit tomu, kdo pomůže zadržet pachatele sprejerství v MČ Praha 19. Odměna bude vyplacena ihned po pravomocném odsouzení pachatele soudem.

Podle starosty je třeba rozšířit povědomí o faktu, že občané jsou naše oči a mohou pomoci odhalit pachatele této trestné činnosti a udržet tak naší městskou část čistou. Pro Policii je mnohdy náročné zjistit rozsah sprejerových činů, proto je dobré policii veškeré takové malůvky ihned hlásit na linku 158 popřípadě se neváhejte obrátit na email: orp3.mop.cakovice.evidence@pcr.cz.

Z hlediska prokazatelnosti trestného činu je pak nejúčelnější, aby byl pachatel chycen přímo při činu. S odhalováním pomáhají i veřejné bezpečnostní kamery ale ty i přes snahu o zvyšování jejich počtu nejsou všude.

Poškozování cizích věcí je od určité výše škody i trestný čin. Včasným zastavením pachatele jej možná zachráníte od překročení takové škodní hranice a tím i hrozícího trestu odnětí svobody. Svědci by proto neměli váhat a vandala nahlásit ihned, co ho vidí. Velkou hodnotu má i fotka, která je pořízena z bezpečné vzdálenosti. Dnešní technologie umožňuji i na větší vzdálenost pachatele jasně označit. Pomůžete tak majiteli ochránit svůj majetek, městské části, aby zůstala stále krásná a čistá, pachateli, aby si co nejdříve uvědomil svoji hloupost a možná i za to sami získáte starostou vyhlášenou odměnu 30 000 Kč.

Slušnost je prostě výhra pro všechny a vyplácí se.

Sekretariát starosty MČ Praha 19
Semilská 43/1,197 00 Praha 9
tel.: 284 080 824

Ilustrační obrázek, text v článku