Agenda:

• Řeší dopravní přestupky spáchané na území městské části Praha 19, přestupky právnických osob a podnikajících fyzických osob, které mají sídlo na Praze 19 a zadržení řidičských průkazů
  • Vede přestupkové řízení
  • Spolupracuje s městskou policií při předávání oznámení o přestupcích a kompletaci podkladů potřebných k zahájení přestupkového řízení
  • Zpracovává výzvy k uhrazení částky dané přestupkem a kontroluje její uhrazení
  • Prošetřuje a doplňuje důkazy a předkládá odvolání MHMP
  • Projednává všechny přestupky v dopravě svěřené Úřadu MČ Praha 19 pomocí Statutu hl. m. Prahy (č. 55/2000 Sb.) v platném znění na základě zákona 361/2000 Sb v platném znění
  • Agenda dopravních přestupků a vedení řízení o zadržení řidičských průkazů přešla v Praze od 1. července 2024 z Magistrátu hlavního města Prahy na jednotlivé městské části

Kontakt:

detašované pracoviště Toužimská 244, vchod z ulice Bakovská

kancelář: 734 565 385

Hana Kuková, DiS. Kukova.Hana@kbely.mepnet.cz 734 888 824
Tomáš Pelikán, DiS. Pelikan.Tomas@kbely.mepnet.cz 734 565 385
Bc. Jana Heřmánková Hermankova.Jana@kbely.mepnet.cz 734 565 385

Časté otázky:

Výzvu si důkladně přečtěte, je v ní popsaný přestupek s uvedením místa, data a času spáchání, identifikační znaky vozidla a osoba odpovědná za jeho provoz (tzn. provozovatel), které je výzva adresována. Výzva obsahuje také platební údaje k uhrazení určené částky a formulář pro sdělení údajů o řidiči, který se přestupku dopustil. Současně popisuje několik možných situací:

• Provozovatel uhradí částku dle stanovených podmínek, ÚMČ Praha 19 věc dle zákona odloží.
  • Provozovatel částku neuhradí, ale dle stanovených pokynů sdělí správnímu orgánu osobu řidiče, kterému toto vozidlo v uvedenou dobu svěřil.
  • Provozovatel částku neuhradí a nesdělí osobu řidiče. Správní orgán bude poté pokračovat v šetření přestupku s cílem zjistit osobu, která se přestupku dopustila. Pokud ji nezjistí do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, věc odloží a zahájí řízení o přestupku provozovatele vozidla.

•  Bezhotovostně zaplatíte na účet číslo 19-2000932309/0800, variabilní symbol je generován individuálně. Na stejný účet můžete zaplatit poštovní poukázkou.
  •  S hotovostí a výše uvedenými údaji pro bezhotovostní platbu se dostavíte na pokladnu ÚMČ Praha 19 (Semilská 43/1). Všechny potřebné údaje pro platební styk jsou výrazně uvedeny na výzvě k úhradě.

Fotodokumentaci k předmětnému přestupku automaticky nezasíláme, na základě domluvy s příslušným referentem do ní ale můžete nahlédnout a pořídit si kopii.

Oddělení se při výkonu své činnosti řídí zejména těmito zákony a právními předpisy:
zákon č. 500/2004 Sb., správní řád
zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích
zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích
zákon č. 183/2006 Sb., stavební zákon
zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích
zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích
zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě
vyhláška č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb
další prováděcí vyhlášky k výše uvedeným zákonům
obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 55/2000, kterou se vydává Statut hl. m. Prahy