Datum konání:
Webová stránka: ZDE
Kategorie:
Přidat do kalendáře:

MČ Praha 19 a Armáda ČR vás zvou na finálové kolo branného závodu POKOS (Příprava občanů k obraně státu)

„O pohár ředitele Krajského vojenského velitelství hlavní město Praha“,

které se bude konat ve čtvrtek 15. září 2022 v Centrálním parku Kbely a Kbelském lesoparku, ve spolupráci s ředitelem ZŠ Praha – Kbely panem Mgr. Bc. Květoslavem Přibilem, MBA. Toto finále je vyvrcholením čtyřech předchozích kol, pořádaných v dubnu a květnu pro žáky 2. stupně základních škol Prahy 1-22.

Zahájení závodu POKOS plánujeme v 9.00 hodin a start předpokládáme v 9.30 hodin. V rámci doprovodného programu si závodníci i obyvatelé pražských Kbel budou moci prohlédnout vojenskou techniku LOV IVECO, taktickou výstroj a zbraně příslušníků 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce. Ve vojenském stanu si vyzkouší střelbu na laserové střelnici, doplňky vojenské výstroje a hod tenisovým míčkem na přesnost. Dále bude k dispozici nafukovací lezecká stěna a zdravotnická figurína jako pomůcka pro resuscitaci při poskytnutí první pomoci.
Věřím, že aktivity POKOS jsou dobrou investicí do budoucnosti našich dětí i kbelských občanů.

Krajské vojenské velitelství hlavní město Praha
podplukovník Ing. Pavel Kácl, MBA
ředitel – pověřen