Vyberte uplynulé roky pro zobrazení příspěvků…   Příspěvky z tohoto roku (2023) naleznete pod formulářem níže….


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.
Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům – toto není diskusní server.
Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.
Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.

Čas a datum : 13. března – 2023- 18:15
Jméno : Andrea Röslerová
Dobrý den,
chci se zeptat, kdy bude uveden do provozu semafor na křižovatce ul. Polaneckého a ul. Mladoboleslavská, Praha 19 – Kbely.
Již více jak 4 měsíce nefunguje semafor na křižovatce výše uvedených ulic. V ranním provozu, cca od 7:00 do 8:00 hod. je tato komunikace (ul. Mladoboleslavská) velmi frekventovaná a najíždět z vedlejší ul. Polaneckého při nefunkčním semaforu je velmi náročné. Prosím o sdělení z jakého důvodu je semafor vypnutý a kdy bude opět v provozu?
Předem děkuji za odpověď.
Andrea Röslerová

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 14. března – 2023- 10:52 ]

Vážená paní Röslerová,
celou záležitost už jsme mnohokrát urgovali. Jde o to, že město si za 13 let nedokázalo stavbu převzít do svého majetku. Dlouhá léta se semafory provizorně opravovaly, město už nyní nedokáže zajistit ani to. Zřejmě bude třeba větší rekonstrukce. Aktuálně se zde projednává autobusová zastávka, tak by město mohlo obě akce spojit.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 12. března – 2023- 9:24
Jméno : Radka Papoušková
Dobrý den. chtěla jsem se jen zeptat jestli plánujete obnovit veřejnou knihovničku? Všimla jsem si. že ji snad vandalové zničili a my vyklízíme pozůstalost a je mi knih líto dávat do sběrného dvora.dekuji moc za odpověď.hezky den Radka

Odpověď: [ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA 13. března – 2023- 13:12 ]
Vážená paní Papoušková,
velmi mě potěšil Váš zájem o veřejnou miniknihovničku, která už od roku 2015 u zastávky autobusu „Bakovská“ dává Kbelákům možnost bezplatného komunitního sdílení knih a tiskovin všeho druhu.
Pravdou je, že v měsíci lednu tohoto roku došlo k poškození druhé verze této knihovničky, a tato musela být ekologicky zlikvidována. Vydržela zde jen o málo déle jak jeden rok. Pro úplnost dodám, že první knihovnička zde s opravami vydržela šest let.
Snad Vás ale potěší, že v současnosti byla zadána do výroby třetí verze knihovničky, která by měla být do týdne hotova.
Držme si palec, aby nám ve Kbelích vydržela co nejdéle.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA

Čas a datum : 2. února – 2023- 16:11
Jméno : Jan Míka
Dobrý den,
bylo by prosím možné pomocí SMS v rámci infokanálu Kbely lépe informovat o změnách v trasách autobusových linek. Např. 5. ledna zpráva o změně přišla, ale dnes ráno nebo včera večer nikoliv. Jde o situaci, kdy došlo k dočasnému zrušení zastávky Zamašská.
Děkuji a přeji pěkný den.
Jan Míka

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 3. února – 2023- 11:14 ]
Vážený pane Míko,
městská část má snahu informovat lidi včas o tom, co se děje. Samotná výluka začala až po deváté hodině, aby ranní špička mohla v klidu projet bez obtěžování kbelských občanů. Jenže dopravní podnik rozhodl, že autobusy pojedou už od ranního výjezdu Jilemnickou a radnici o tom nedal vědět.
SMS by byla pro většinu cestujících už zbytečná a stála by několik tisíc korun. Radnice teď v době energetické krize šetří každou korunu.
Pro ty zbylé aspoň byla informace na radničním Facebooku a webu.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 29. ledna – 2023- 2:26
Jméno : Eliška
Dobrý den,
bude možné již letos na jaře zapsat dítě na školní rok 23/24 do školky Albatros?
Děkuji

Odpověď: [ zaslal Ivana Šestáková 30. ledna – 2023- 13:10 ]
Vážená paní Eliško,
nová školka Albatros zatím není převzata do majetku městské části a není ani zkolaudovaná. Na tomto procesu se nyní pracuje. Pak bude následovat zřízení příspěvkové organizace, konkurzní řízení na ředitele/ku a zajištění zaměstnanců, vybavení a teprve potom budou moci proběhnout zápisy. Toto vše chceme stihnout do června, tak snad se to povede a v září bude školka moci děti přivítat. Sledujte naše webové stránky, budeme vás informovat.
Ivana Šestáková

Čas a datum : 21. ledna – 2023- 11:44
Jméno : Vlastik Koželský
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda naše městská část již zcela rezignovala na regulaci ranního průjezdu vozidel nerezidentů objíždějících ve všední dny ve směru od hřbitova na Letňany světelnou křižovatku ulic Semilská X Toužimská.
V této souvislosti bych také rád věděl, zda rozdávání pokut za parkování vozidel obyvatel před jejich domy ve Svijanské, jehož jsme v posledních dnech svědky, má za cíl Svijanskou pro tyto objíždějící vozidla ještě více zprůjezdnit. Parkující auta zde nikomu nepřekáží. Vymáhání pravidla ponechání volného alespoň jednoho jízdního pruhu širokého nejméně 3 metry pro každý směr jízdy je v této ulici přinejmenším úsměvné.
Pokutování porušování zákazů vjezdu, nebo jízdy v protisměru, čehož jsme v této oblasti denně svědky, zejména v době kdy jsou ulice plné školáků, si však od našich strážníků vyžaduje větší invenci a nasazení, než rozdávání pokut za parkování v šest hodin ráno.
Děkuji
Vlastik

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 23. ledna – 2022- 12:05 ]
Vážený pane Koželský,
sledování zákazu projíždění rezidenční zástavbou u Semilské má městská policie mezi téměř tradičními úkoly. Bohužel nemůže být na místě každou minutu a zejména ne, když hlídá na přechodech pro chodce. Bývá dílem okamžiku, když jeden odvážlivec zákaz poruší a hned se za ním vydá několik ostatních v koloně. Pak zase nějakou dobu nic. Občas to objíždění kolon sleduji a snažím se řidiče upozornit na porušování zákazu. Tito řidiči ale bývají agresivní a někdy dokonce najíždějí do chodců, aby si vynutili průjezd obytnou zónou. Jeden takový nedávno v Divišově ulici naboural zaparkované auto.
Ohledně pokutování prosíme o přesné místo, kde se Vám to stalo, protože je tam vyznačené parkoviště.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 9. ledna – 2023- 8:45
Jméno : Pavel N
Dobrý den, v naší ulici Pod Nouzovem je obytná zóna se zákazem stání a navíc značka Průjezd zakázán. Ani jedno se trvale nedodržuje. Ulice je úzká, bez chodníku, takže kombinace stojících aut a aut projíždějících v obou směrech je pro chodce velmi nepříjemná a někdy i nebezpečná. Chápu, že parkovacích míst je nedostatek, ale tolerance parkování na zákazu stání opravdu není řešení.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 23. ledna – 2022- 18:25 ]
Vážený pane Pavle,
během havárie v Semilské ulici si bohužel část řidičů zkracovala cestu ulicí Pod Nouzovem.
Co se týče zákazu parkování, máme řadu stížností od řidičů, kteří pravidelně dostávají pokuty za stání mimo vyhrazená místa. Toleranci parkování bych tedy vyloučil. Musím upozornit, že strážníci sbírají přestupky do tabletů a nedávají za stěrače lístečky.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 10. ledna – 2023- 21:50
Jméno : Andrea Tidiková
Dobrý den , nevíte zda někdo v okolí pronajme dům? Aspoň od 3+1 vetsi nebo 4kk a dal … děkuji za odpoved Tidikova

Odpověď: [ zaslal Tomáš Buršík 11. ledna – 2022- 9:50 ]
Dobrý den,
Bohužel nevíme, doporučujeme sledovat realitní weby, případně se obrátit na realitní kancelář.
S pozdravem Tomáš Buršík
Informatik ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 5. ledna – 2023- 17:13
Jméno : pepa pepa
Dobry den,
chtel jsem se zeptat, zda je nejaky plan na pruchod z ulice Zeleznobrodska do arela Pal? Diky.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák14. listopadu – 2022- 14:09 ]

Vážený pane Pepo,
po dlouhém projednávání s leteckými opravnami se městské části podařilo získat věcné břemeno na vybudování průchodu mezi Železnobrodskou ulicí a areálem PAL. Nyní akci poněkud brzdí pomalá stavební aktivita v areálu PAL, protože za plotem jsou umístěny deponie zeminy.
V navazujícím úseku v areálu PAL městská část v letošním roce připravuje třímetrovou stezku pro chodce a cyklisty Via Sancta, která propojí novou výstavbu Albatros a Bleriot s centrem Kbely a naopak stávající zástavbu s vznikajícím obchodním centrem.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19