Datum konání:
Čas konání:
Místo konání: Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha-Vinoř
Vstupné: 200 Kč, zlevněná vstupenka pro seniory a děti 100.
Vstup se psy: Ne
Webová stránka: ZDE
Kategorie:
Přidat do kalendáře:

Další pouť za hudbou nás zavede na severovýchodní okraj Prahy do zámeckého areálu ve Ctěnicích poblíž Vinoře. Právě tady se totiž, paradoxně za éry covidu, v létě 2021 narodil – a o rok později i navzdory nedaleké válce zdárně rozvinul – festival klasické hudby, který stojí za pozornost. Rozměrem jde sice o relativně malou hudební přehlídku pro několik stovek návštěvníků, ale zároveň díky oslnivému obsazení prvotřídních pěveckých či instrumentálních hvězd o událost s velkou budoucností. Jak je ale možné, že koncem července, kdy se Ctěnický hudební festival koná, na něm vystupují pěvecká „esa“ s široce mezinárodní prestiží, jako je – seřazeno abecedně – basbarytonista Peter Kellner, sopranistka Kateřina Kněžíková, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková či sopranistka Slávka Zámečníková? Ale také barytonista Jiří Rajniš či sopranistka Lucie Kaňková? Anebo instrumentalisté typu harfistky Kateřiny Englichové, kytaristy Lukáše Sommera, hobojisty Viléma Veverky? A řada dalších? Taková plejáda je přece u festivalu, který vznikl teprve roku 2021 a to nejlepší má proto teprve před sebou, velice neobvyklá.

POŘÁDAJÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA-ČAKOVICE, PRAHA 19 KBELY, PRAHA-VINOŘ A OBEC PŘEZLETICE VE SPOLUPRÁCI S MUZEEM MĚSTA PRAHY

CTĚNICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL

8. ročník / 18. – 20. července 2023
Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha-Vinoř

18.7. – 19:00
NOC S MOZARTEM
Tatiana Hajzušová, Jarmila Vantuchová, Katarína Porubanová, Jiří Rajniš, Daniel Matoušek (zpěv), Ladislava Kaspříková a Miroslav Sekera (klavír)

19.7. – 19:00
NOC S OPERETOU
Maria Perlt-Gärtner (soprán), Bernhard Hansky (baryton) a Michael Schütze (klavír); v áriích a duetech z operet Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kálmána a dalších

20.7.-19:00
NOC SE SWINGEM
Vokální skupina THE SWINGS: Petr Hanzlík, Petr Jindra, Pavel Švestka, Jiří Hruška a hosté v klasickém swingovém repertoáru 30.-40. let 20. století

Vstupenky budou od 16.5. prodávány a distribuovány prostřednictvím místních úřadů v Praze-Čakovicích, Praze 19 Kbelích, Praze-Vinoři a Přezleticích. Zbylé vstupenky budou v prodeji hodinu před koncertem v místě konání. Koncerty určené na nádvoří se v případě nepřízně počasí budou konat v budově Kočárovny.
Informace: e-mail: robert.rytina@praha-vinor.cz, tel.: 602 512 417.

Ilustrační obrázek