Základní informace

Datum konání:
Čas konání:
Místo konání: Kostel sv. Alžběty Durynské, Praha 9 - Kbely
Vstupné: Dobrovolné
Kategorie:
Přidat do kalendáře:

Městská část Praha 19 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Alžběty Kbely vás srdečně zve do kbelského kostela na VÁNOČNÍ KONCERT s názvem:

Jaká to nádhera

11. 12. 2022 od 17:00 hodin – kostel sv. Alžběty ve Kbelích

Soprán – Tereza Dlouhá
Soprán – Markéta Dvořáková
Klavír – Veronika Ptáčková

Zazní světoznámé árie a písně:
A. Dvořáka, B. Smetany, C. Verdiho, C. Pucciniho, W. A. Mozarta, A. L. Webbera, C. Francka, J. Offenbacha a dalších!
Přejeme vám krásné vánoční svátky, mnoho zdraví i lásky. A děkujeme za finanční dary ve prospěch kostela.

Tereza Dlouhá

Věnuje se zpěvu od dětství. Během studií na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze navštěvovala soukromé hodiny zpěvu u operní pěvkyně Ivany Mixové, poté se vzdělávala deset let u sólistky Národního divadla, Doc. Marty Boháčové. V roce 2020 absolvovala pod vedením operního pěvce Yevhena Shokala obor klasický zpěv na Konzervatoři Plzeň. V současné době se dále pěvecky zdokonaluje u naší nejznámější operetní a muzikálové zpěvačky a dlouholeté sólistky Hudebního divadla v Karlíně, Pavly Břínkové.
Repertoár této sopranistky sestává z operních, operetních a muzikálových árií. Věnuje se též klasické a romantické písňové tvorbě, staré a duchovní hudbě. Jako sólistka koncertuje s klavíristkou Veronikou Ptáčkovou. Vystoupila také s klavíristou a dirigentem Zdeňkem Klaudou a violistou Karlem Untermüllerem. Pravidelně zpívala s barokním souborem loutnisty
Přemysla Vacka a houslistky Jiřiny Štrynclové. Doprovázel ji i Petr Wagner, virtuos na violu da gamba. Příležitostně vystupuje též s klavíristou Jurajem Okaji. V roce 2019 začala Tereza spolupracovat s Líbeznickým komorním orchestrem pod taktovkou dirigenta Petera Smékala. V tom samém roce vystoupila s italským orchestrem Filarmonica Giuseppe Verdi a zpívala v Německu s barytonistou Jiřím Rajnišem a sopranistkou Markétou Dvořákovou. V květnu roku 2021 natočila v nahrávacím studiu 3bees své CD s operními, operetními a muzikálovými nahrávkami. V červenci pak byla hostem Jiřího Rajniše a jeho Napolitan Quartetu na Ctěnickém letním festivalu vážné hudby. V dubnu letošního roku zazněly její nahrávky na rádiu Classic Praha a vystoupila s tenoristou Davidem Uličníkem na vyhlášení ankety Sportovec roku Moravskoslezského kraje. V příštím roce ji čekají operetní recitály.

Markéta Dvořáková

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze a zpěv na konzervatoři v Teplicích. Započala svou pěveckou cestu účinkováním v pražském divadle Archa („Marné tázání nebes“ v režii J. A. Pitínského a „Čajovna KarMa“ v režii J. Svobodové). Velkou část profesního života věnovala soudobé hudbě. Několik oper bylo psáno přímo pro ni, ve Stavovském divadle zpívala titulní roli opery „MrTvá“ od I. Medka a M. Dvořákové. Dánská skladatelka Line Tjornhoj jí věnovala hlavní roli královny Dagmar v opeře „Anorexia Sacra“ (premiéra v Ribe, Dánsko)
a poté také úspěšně hrála v její opeře „DUST“ (Aarhus, Dánsko).
Účinkuje i v muzikálu „Fantom opery“ A. L. Webbera v divadle GoJa, kde vystupuje jako Madamme Giry od roku 2015. Zaměřuje se hlavně na operní tituly, v koncertním provedení opery „Norma“ zpívala Clotildu společně se světovými pěvci Hasmik Papian a Francem Farini. Jako Druhá žínka vystupuje v opeře „Rusalka“ v Divadle Na Maninách a jeho letních scénách. Společně s barytonistou Petrem Matuszkem vystupuje s programem „Od opery přes operetu k muzikálu“. Velkou radostí a duchovní očistou jsou pro ni duchovní koncerty, na kterých spolupracuje s varhanicí Irenou Chřibkovou. Zpívala na mnoha festivalech u nás (Smetanova Litomyšl, Český Krumlov, Tribuna Plzeň, Forfest Kroměříž, atd.) i v zahraničí (Berlín, Katowice, Banská Bystrica, Aarhus, Kodaň, Ribe, aj.). Má snímky na CD (České středověké zpěvy), v Českém rozhlase (písňová díla J.B.Foerstera a J.Ježka) a v České televizi. U barytonisty Vladimíra
Chmela se dál vzdělává v umění italského belcanta.

Veronika Ptáčková

Veronika Ptáčková patří svou rozsáhlou uměleckou a koncertní činností mezi přední české klavíristky a interpretky klasické a populární hudební scény. Je také improvizátorka, zpěvačka, skladatelka, aranžérka a autorka relaxační hudby. Klavírní hře se začala věnovat od tří let v LŠU Voršilská a záhy začala vystupovat jako model na seminářích po celé republice. Tuto činnost později završila ve čtyřdílném cyklu videokazet „Klavír hrou“ v rámci metodického programu pro pedagogy hudebních škol. Již v 10 letech debutovala v pražském Rudolfinu s Bachovým klavírním koncertem za doprovodu orchestru Josefa Suka. Je absolventkou Gymnázia Jana Nerudy třídy profesora Martina Ballýho a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Získala mnoho prvních cen a významných ocenění ze soutěží v sólové i komorní hře včetně titulu absolutního vítěze. Je držitelkou ocenění za provedení děl B. Smetany, B. Martinů, K. Slavického a L. Janáčka. V roce 2001 úspěšně debutovala na vyprodaných koncertech v rámci turné po Japonsku. Jako sólistka vystupovala s předními hudebními orchestry jako jsou Jihočeská filharmonie, Sukův komorní orchestr nebo Pražská komorní filharmonie. Doprovázela významné pěvecké osobnosti a sbory, např. Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu. Dále
spolupracovala s významnými sbormistry a vystupovala v komponovaných večerech s Alfrédem Strejčkem a Valerií Zawadskou. Nahrává pro Český rozhlas a Euroradio. Svou koncertní činnost zaměřuje také na klavírní improvizaci, ve které volně tvoří na témata a charaktery skladatelů klasické a populární hudby včetně jazzu. Je autorkou mnoha cover verzí napříč hudebními styly, jež se pro svou originalitu a dynamičnost těší velké oblibě. Improvizuje na přání publika, a tak vzniká jedinečná interakce a originální skladby v reálném čase.
Improvizační umění využívá také v autorské relaxační hudbě ve vlastním projektu s názvem „Angelic Piano Music“, v němž vydala několik CD. Jedinečnost klavírního zvuku propojuje s alikvótním zpěvem a léčivými vibracemi terapeutických ladiček a tibetských mís. Svou hudbou vznikající v daný čas a prostor provází meditační setkání a relaxace. Pravidelně spolupracuje s terapeutkou Pavlínou Moučkovou a Janou Skalovou. Jako zpěvačka a skladatelka vystupuje se zpěvákem a textařem Jakubem Šmídem. Jako aranžérka je autorkou originálních sborových úprav pro projekt „Sborovna Rádia Classic Praha“ a mnoha populárních skladeb a písní pro orchestry a vokální skupiny. V edici Supraphonu se autorsky podílela na CD s názvem Zpívání s anděly.