Dotazy a odpovědi související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19 za rok 2021


Čas a datum : 26. listopad – 2021- 21:18
Jméno : Ivan Švec
Prosím o info, co se buduje od zastávky ČD směrem k žel. přejezdu na Ctěnice (souběžně s kolejemi).
Děkuji

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 17. prosinec – 2021- 10:01 ]

Vážený pane Šveci,
podél železniční trati probíhá oprava drážní stezky. V posledních desetiletích již několikátá v závislosti na degradaci jejího povrchu a zarůstání.
S pozdravem Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 15. prosinec – 2021- 10:47
Jméno : Růžena Sýkorová
Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem,který se týká odpalování petard a rachejtlí ve Kbelích.Přečetla jsem si vyhlášku č.4 z minulého prosince,kde se píše o zákazu odpalování petard a rachejtlí v Praze.Jelikož si nejsem jistá jak to platí ve Kbelích,obracím se na vás s prosbou o vysvětlení.Proč vám píšu?.Už pomalu týden se u nás v ulici odpalují,hlavně večer,ruší nás a nejen nás,ale hlavně našeho psa.Bojí se až tak,že nám skáče za televizi,odkud ho musíme ,,dolovat“,aby nám ji nerozbil a sám se nezranil.Toto se děje už od Mikuláše a s přestávkami pokračuje na Silvestra a Nový rok a pomalu týden po něm.Nechci nikoho udávat a chtěla bych se v klidu s těmi lidmi domluvit,ale předtím si chci být jistá,jak to tedy je.Předem vám děkuji za odpověď. Sýkorová

Odpověď: [ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 16. listopad – 2021- 10:01 ]

Vážená paní Sýkorová,
plně rozumím Vašemu rozhořčení. Problematické používání pyrotechniky je totiž nejen neempatické, ale i protiprávní.

Jak správně naznačujete, tak v hlavním městě Praze se toutprosineco problematikou zabývá obecně závazná vyhláška č. 4/2017 Sb. hl. m. Prahy (text viz zde https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_narizeni/vyhledavani_v_pravnich_predpisech/obecne_zavazna_vyhlaska_c_4_2017_sb_hl_m.html), a to ve znění po pozměňující obecně závazné vyhlášce č. 17/2020 Sb. hl. m. Prahy (text viz zde https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_narizeni/vyhledavani_v_pravnich_predpisech/obecne_zavazna_vyhlaska_c_17_2020_sb_hl.html ).

Přestupkové jednání v dané oblasti dohlíží zejména Městská policie hl. m. Prahy, a proto se do budoucna jeví jako neocenitelné, kdy je neprodleně při páchání činu vyrozuměna právě hlídka Městské policie hl. m. Prahy, ideálně prostřednictvím tísňové linky 156, která na místě provede úkony prvotního zásahu, zejména zabrání pokračování porušování zákona, zjistí pachatele, věc dále posoudí a předá kompetentnímu orgánu.
Věřím, že tímto postupem bude nejúčelněji dosaženo poklidného večera i ve Vaší ulici.
S přáním krásného dne

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 10. listopad – 2021- 7:18
Jméno : Jiří Černý
Dobrý den,
již máme zafouknuté trubičky optiky od T-mobilu do domu, a teď bychom rádi optický internet. Mám se obrátit na T-mobile, nebo jak jsem slyšel je nějaký určený pracovník, který chodí po Kbelích ??
Děkuji. Černý

Odpověď: [ zaslal Miroslav Šedivý, 15. listopad – 2021- 17:25 ]
Dobrý den,
v příloze zasílám ceny platné do konce roku 2021, které mohu kbelákům nabídnout. Tyto ceny nelze aktivovat přes infolinku, ani kamenné pobočky a lze je uplatnit pouze pro nové aktivace. Smlouva platí na 24 měsíců, poté je služba bez závazků. Instalace – 1,-Kč. V případě zájmu, se na mne mohou Vaši občané obrátit.
Děkuji Miroslav Šedivý
Mobil: +420 739 101 057
Email: miroslav.sedivy@osobne.t-mobile.cz
Web: www.t-mobile.cz/osobne

Ilustrační obrázek

Čas a datum : 4. listopad – 2021- 7:18
Jméno : Lenka Gavendová
Dobrý den,
potřebujeme napsat léky, Dr. Janeček měl začít plně ordinovat vč. chronických pacientů od 1.11.2021. Tato zpráva je červeně vyznačena na stránkách. Manžel dnes šel do ordinace, před ním stálo 5 pacientů vysokého důchodového věku, nebylo tam žádné oznámení, kdy Dr. Janeček začne přijímat i chronické pacienty a hlavně není nikde, kdo ho vlastně zastupuje. Ti lidé byli o holích, bez možnosti přístupu k Internetu.
Můžete s k tomu vyjádřit?
Děkuji.

Odpověď: [ zaslal Ivana Šestáková, 5. listopad – 2021- 14:05 ]
Dobrý den,
MUDr. Janeček ordinuje, tak jak bylo přislíbeno. Jediný problém je v přístupu VZP, která neustále oddaluje podpis smlouvy s panem doktorem. Smlouvy s ostatními pojišťovnami pan doktor má. Pokud jste tedy klientem pojišťoven mimo VZP, tak máte veškerou péči zajištěnu. U pacientů VZP musí pan doktor bohužel postupovat, v případě potřeby vypsání léků, i nadále jako dosud a odkazovat na zastupují lékaře tj. na MUDr. Bouzka či MUDr. Křehnáče. Jednání s VZP stále probíhá a věříme, že smlouva bude co nejdříve potvrzena, tak jako v případě ostatních pojišťoven.

Čas a datum : 1. listopad – 2021- 10:20
Jméno : Martina Filipová
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli jde projít pěsky (na kole) z areálu LOMu (od haly) do areálu byvalého PALu.
Z map nelze moc dobre vycist, zda tam není plot mezi obema areály. Nebo je tedy nutné obcházet oba areály pres Polaneckého?
Dekuji za informaci. Martina

Odpověď: [ zaslal Blanka Pokorná, 2. listopad – 2021- 10:57 ]

Vážená paní Filipová,
aktuálně toto bohužel není možné, oba areály stále ještě mají původní oplocení, kdy se jedná o soukromé pozemky.
Nicméně vedeme jednání jak se společností LOM, tak s Areálem Kbely, aby toto propojení bylo možné v budoucnu realizovat.

Čas a datum : 14. říjen – 2021- 14:08
Jméno : Pavel Novák
Dobrý den, chystá se v souvislosti s uzavírkou i rekonstrukce silnice Toužimská (alespoň je křižovatce Polaneckeho)? Bylo by to potřeba.
Děkuji za info.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák, 18. říjen – 2021- 10:16 ]
Vážený pane Nováku,
projekt opravy Toužimské ulice už je připraven několik let, ale doposud narážel na nesouhlas Letňan. (Kousek ulice se nachází v Letňanech.) Nyní máme příslib, že Letňany budou s akcí souhlasit. Nejprve musí být vydáno opatření obecné opravy na stanovení dopravního režimu.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy

Čas a datum : 12. říjen – 2021- 14:34
Jméno : Ladislav
Dobrý den. Vzhledem k rekonstrukci ulice u školy a jejímu uzavření a objížďkou přes ulici Polaneckého jezdila včera část automobilů přes přilehlé ulice v zástavbě kbel i když do nich je zákaz vjezdu.(Konkrétně ulice Mohelnická, Svijanská a Benecká) a dále na Čakovice a Kbely. Bylo by dobré provést nějakou kontrolu od MP projíždějících aut.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák, 10/12/21 15:00 ]
Vážený pane Ladislave,
městská policie od prvního dne provádí namátkovou kontrolu, neboť je jasné, že je třeba zajistit bezpečnost chodců. Víme o tom, že dnes určitě MP kontrolovala v lokalitě Ledečská-Mohelnická. Rovněž naši pracovníci průběžně kontrolují zákaz vjezdu do lokality. Městská policie tam ale bohužel nemůže stát nepřetržitě.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy

Čas a datum : 7. říjen – 2021- 17:13
Jméno : Jana
Dobrý den, chci se zeptat, jak to vypadá s dokončením rekonstrukce zdravotního střediska. Původně se psalo, že má být hotová cca v září-říjnu 2021.
Děkuji za odpověď.
Jana K.

Odpověď: [ zaslal Monika Havelková, 10/08/21 10:54 ]

Prodleva dokončení rekonstrukce a nástavby zdravotního střediska MČ velice trápí a Rada se opakovaně touto situací zabývá. Během prázdnin se objevila velmi závažná komplikace, a to absence základové desky pod celou jednou částí zdravotního střediska, kde byly v přízemí praktičtí lékaři, dětská lékařka a kanceláře našeho úřadu, včetně chodeb a zázemí. Dokonce i rozvody tepla byly položeny jen tak v hlíně. O termínu dokončení rekonstrukce zdravotního střediska budeme informovat.
Monika Havelková

Čas a datum : 27. září – 2021- 09:39
Jméno : Renata Beranova
Dobrý den,v sobotu 25.9.2021,syn stratil detske dioptrické brýle(modré nožičky a na konci modré gumové zarážky,na jedné straně obrazek spidermana) ve Kbelich,v okoli parkoviště u Zdravotního střediska v ul.Zeleznobrodska.
V případě nálezu volejte na tel.cislo 728 617 609.
Děkuji Beranova

Čas a datum : 20. září – 2021- 20:10
Jméno : Radka
Dobrý den.chtěla jsem poprosit.zda by nešla trochu opravit veřejná knihovnička na Bakovské(nejdou zavírat dvířka) a přidat jednu polici?Je to úžasný nápad.knihovnu je vidět lidé využívají a je škoda.že se nevejde více knih.

Děkuji moc Radka.

Odpověď: [ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 09/21/21 13:21  ]
Vážená paní Radko,
děkuji za uznání. Aktuálně je v přípravě rozšíření počtu knihovniček v rámci MČ Praha 19. Oprava Vámi zmíněné knihovničky je již zadána a dle mých informací proběhne v řádu dní.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel