Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.
Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům – toto není diskusní server.
Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.
Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.

Čas a datum : 15. květen – 2022- 8:43
Jméno : Radek Vařecha
Dobrý den,
na hřbitově není voda k zalévání. Jde o nějakou poruchu a nebo již sklízíme trpké ovoce klimatické změny?
Děkuji
Radek Vařecha
Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 16. květen – 2022- 14:28 ]
Dobrý den,
včera v poledne jsme ve spolupráci s dobrovolnými hasiči vodu do barelů doplnili. Aktuálně bohužel není ve studni voda a bude nejspíše nutné studnu prohloubit a nebo udělat nový vrt. Aktuálně prověřuje stav hydrogeolog, který by měl navrhnout řešení.  B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 4. duben – 2022- 12:51
Jméno : Petr Hercik
Dobrý den, měl bych takový dotaz, plánuje se odstranění tří stromů při dostavbě polikliniky ? Např. bříza je celkem nevzhledná a navíc opadavá. Jistě by vynikla celá budova, ale posoudit to musí někdo jiný. Děkuji za odpověď.
Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 2. květen – 2022- 13:01 ]
Vážený pane Hercíku,
s ohledem na aktuální zdravotní stav, funkční a estetickou hodnotu stromů není kácení zatím v plánu. Aktuálně jsme rádi za každý prosperující strom. U břízy se samozřejmě uvidí v jaké je zdravotní kondici, kdy se do budoucna případný zásah nevylučuje. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 2. květen – 2022- 12:51
Jméno : Petra Fuchsová
Dobrý den,
v sobotu 30.4.2022 se opět po dvou letech konalo pálení čarodějnic v našem krásném centrálním parku. Tímto chceme velice poděkovat panu starostovi Žďárskému a jeho kolektivu za dobře připravenou a povedenou akci. Děti si to velmi užily. Jsme rodáci a Kbely jsou náš domov. Jsme rádi, že je to bezpečná, čistá a poklidná obec, která je velmi vstřícná ke svým občanům. Velice kladně jsou Kbely hodnoceny i návštěvníky ze zahraničí a to i ze zámoří. Kdo zde bydlí, ten to vidí. Ještě jednou děkujeme a přejeme sílu do další práce.
Za nás Petra Fuchsová

Čas a datum : 26. duben – 2022- 20:28
Jméno : Jarmila Stejskalová
Dovoluji si touto cestou poděkovat p. Blance Pokorné za okamžité zařízení úpravy vozovky v ulici Rokytnická.
Zároveň děkuji pracovnicím úřadu za veškerou pomoc při řešení nelehké péče o mé rodiče a panu Sobotkovi při vyřizování záležitostí v oblasti matriky.
Moc si toho vážím!
Jarmila Stejskalová

Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 26. duben – 2022- 13:01 ]

Dobrý den, velice Vám děkujeme za poděkování. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 24. březen – 2022- 22:06
Jméno : František Kudláček
Prosím o přenastavení zrcadla u křižovatky Toužimská x Ledečská. Vítr zrcadlo otočil a při výjezdu z ulice Ledečská není vidět.

Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 25. březen – 2022- 9:21 ]

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, zrcadlo necháme přenastavit.
B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 23. únor – 2022 – 15:37
Jméno : Petr Hercík
Vážený pane starosto, jistě Vám neušlo, že na komunikaci a ve vnitrobloku Pod Nouzovem je nedostatek volných parkovacích míst. Již byly odstraněny přebývající značky pro invalidy a nedávno jsme zjistili, že jedno místo je znovu zabráno. Prý je to prodáno MČ Praha 19. Můžete se k tomu vyjádřit ? Děkuji.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 24. únor – 2022- 13:00 ]

Vážený pane Hercíku,
pravděpodobně je to stejné místo, na které byla umístěna výzva k odstranění zábrany a uvolnění pro parkování veřejnosti.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19
(pověřen starostou odpovědět)

Čas a datum : 7. leden – 2022- 21:18
Jméno : Anna Zborníková
Ráda bych touto cestou poděkovala paní Podskalské z matriky, která mi velice ochotně po telefonu zodpověděla mé dotazy a poradila mi ohledně problémů týkajících se duplikátu rodného listu. Moc jí děkuji.