Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.
Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům – toto není diskusní server.
Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.
Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.

Čas a datum : 20. červen – 2022- 23:08
Jméno : Tereza Zelinková
Dobry den, moc Vás prosím o doplnění písku do pískovišť ve Kbelích, děti si nemají už zase s čím hrát.
Děkuju mockrát Tereza Zelinková

Odpověď: [ zaslala Blanka Pokorná 21. červen – 2022- 9:29 ]

Vážená paní Zelinková,
děkujeme za podnět, pískoviště zkontrolujeme a písek dle aktuální potřeby doplníme. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 14. červen – 2022- 8:54
Jméno : Tom Novak
Dobrý den,
jsem velmi překvapen, že někoho napadlo do naší ulice Herlíkovická napojit cyklostezku od přejezdu podél hřiště. V situaci, kdy auta parkují naprosto všude, většinou tam kde nemají. Je tak velký problém zde chodit pěšky natož s kočárkem. Do toho zde jezdí velkou rychlostí cyklisté. Pokud jedou z kopce od hřiště do obytné zóny, nemají šanci zaregistrovat dítě, kterých si zde mimochodem o víkendu hraje opravdu hodně. Pominu fakt, že výjezd od domů čp. 1000/22 a 1001/26 je pro řidiče díky kontejnerům a tím velmi špatnému výhledu směrem k cyklostezce velmi problematický. Byl jsem sám svědkem, když tento víkend vyjíždělo auto z garáží 1001/26. Pán zpomalil u kontejnerů, nicméně během chvíle se vyřítil cyklista z kopce, řidič jej neměl šanci zaregistrovat, naštěstí nedošlo ke kolizi. Auto však musí předkem najet před kontejnery, aby řidič vůbec viděl. Dle mého názoru pána ani nenapadlo, že zde nejaká cyklo je, ono by to vzhledem zaplněnosti této komunikace snad nikoho soudného nenapadlo. Opravdu se zde byl nějaký úředník podívat jak to tady vypadá a nebo to bylo jenom dle mapy? Auta zde parkují kde je místo, často je tím ohrožena bezpečnost chodců a do toho cyklisté, kteří se bohužel jak zde můžeme sledovat neumí chovat a naprosto ignorují kam jedou a jedou klidně vedle sebe. Mluvil jsem o tom se sousedy a diví se zde více lidí, že někoho mohlo něco takové napadnout. Část lidí o tomto ani nevěděla a byla po této informaci spíše znepokojena, než potěšena. Je jen otázkou času, kdy se zde něco stane.

Děkuji Tom Novak

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 16. červen – 2022- 15:29 ]

Vážený pane Novaku,
nejprve bych Vám chtěl říct, že sledujeme, jak se celá situace zažije a podle možností budeme reagovat ve spolupráci s dopravní policií. Fakticky jde stále o provizorní řešení, kde lidé chodí a jezdí jako dřív, akorát jich jezdí víc. Nikde nejsou žádné směrovky, které by tam cyklisty naváděly, jen byl provizorně opraven povrch.
Povinností cyklistů je respektovat dopravní předpisy stejně jako je to povinností každého účastníka provozu, v případě častějšího porušování předpisů bude nutná i angažovanost městské policie.
Záměrem městské části je vytvořit novou stezku podél dráhy za valem, to je definitivní řešení, které se nyní projektuje a projednává.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 19. květen – 2022- 8:44
Jméno : Jitka Hlaváčková
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na ptačí budky pro rorýse, které úřad nechal instalovat na bytové domy v ulici Toužimská (686, 687, 688..) Budky vydržely cca týden a již jsou všechny rozklované od strakapoudů. Z jakého jsou budky materiálu? Vypadají jako z extrudovaného polystyrenu (tento typ budek se ale používá DO zateplení, ne ven), jen je někdo asi natřel perlinkou, aby to vypadalo jako vyrobené z betonu? Bohužel nelze přidat fotografie, jinak bych přidala fotku budek, které jsou nyní vhodné maximálně tak pro holuby.
Jitka Hlaváčková
Odpověď: [ zaslala Monika Havelková. 25. květen – 2022- 11:05 ]
Dobrý den,
při ohledání děr ve fasádách bytových domů vyklovanými ptáky bylo zjištěno , že ptáci si udělali malý otvor ve fasádě a pod ní vyklovali do tepelné izolace velké díry. To mělo za následek tvoření tepelných mostů při zateplení fasády a tím znemožnění dostat rosný bod do tepelné izolace. Tyto díry byly zatepleny a otvor začištěn lepidlem. Při výběru budek pro ptáky byla důležitá lehkost budky a proto se zvolila varianta možného osazení jak do tepelné izolace , tak i přilepením přímo na fasádu s podmínkou ošetření povrchu lepidlem pro lepší soudržnost budky. Po konzultaci s architektem bylo doporučeno budky nevsazovat do tepelné izolace , a to nejen z důvodu oslabení tepelných hodnot, ale i možnosti proklování se ptactvem do stávající fasády. V tuto chvíli se může stát , že si ptactvo stejně vyklove zpět díry do fasády , popřípadě zvětší otvor pro lepší přístup do budky. Cílem instalace těchto budek bylo jak zamezení poškozování fasád bytových domů , tak i nebrat ptactvu jejich domovy. Osobně si myslím , že zvolená varianta lehkých budek přilepeným na fasádu byla ta nejlepší .Osazení je vůči fasádě šetrné a díky přilepení nevznikl ve fasádě tepelný most.

Čas a datum : 15. květen – 2022- 8:43
Jméno : Radek Vařecha
Dobrý den,
na hřbitově není voda k zalévání. Jde o nějakou poruchu a nebo již sklízíme trpké ovoce klimatické změny?
Děkuji
Radek Vařecha
Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 16. květen – 2022- 14:28 ]
Dobrý den,
včera v poledne jsme ve spolupráci s dobrovolnými hasiči vodu do barelů doplnili. Aktuálně bohužel není ve studni voda a bude nejspíše nutné studnu prohloubit a nebo udělat nový vrt. Aktuálně prověřuje stav hydrogeolog, který by měl navrhnout řešení.  B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 4. duben – 2022- 12:51
Jméno : Petr Hercik
Dobrý den, měl bych takový dotaz, plánuje se odstranění tří stromů při dostavbě polikliniky ? Např. bříza je celkem nevzhledná a navíc opadavá. Jistě by vynikla celá budova, ale posoudit to musí někdo jiný. Děkuji za odpověď.
Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 2. květen – 2022- 13:01 ]
Vážený pane Hercíku,
s ohledem na aktuální zdravotní stav, funkční a estetickou hodnotu stromů není kácení zatím v plánu. Aktuálně jsme rádi za každý prosperující strom. U břízy se samozřejmě uvidí v jaké je zdravotní kondici, kdy se do budoucna případný zásah nevylučuje. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 2. květen – 2022- 12:51
Jméno : Petra Fuchsová
Dobrý den,
v sobotu 30.4.2022 se opět po dvou letech konalo pálení čarodějnic v našem krásném centrálním parku. Tímto chceme velice poděkovat panu starostovi Žďárskému a jeho kolektivu za dobře připravenou a povedenou akci. Děti si to velmi užily. Jsme rodáci a Kbely jsou náš domov. Jsme rádi, že je to bezpečná, čistá a poklidná obec, která je velmi vstřícná ke svým občanům. Velice kladně jsou Kbely hodnoceny i návštěvníky ze zahraničí a to i ze zámoří. Kdo zde bydlí, ten to vidí. Ještě jednou děkujeme a přejeme sílu do další práce.
Za nás Petra Fuchsová

Čas a datum : 26. duben – 2022- 20:28
Jméno : Jarmila Stejskalová
Dovoluji si touto cestou poděkovat p. Blance Pokorné za okamžité zařízení úpravy vozovky v ulici Rokytnická.
Zároveň děkuji pracovnicím úřadu za veškerou pomoc při řešení nelehké péče o mé rodiče a panu Sobotkovi při vyřizování záležitostí v oblasti matriky.
Moc si toho vážím!
Jarmila Stejskalová

Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 26. duben – 2022- 13:01 ]

Dobrý den, velice Vám děkujeme za poděkování. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 24. březen – 2022- 22:06
Jméno : František Kudláček
Prosím o přenastavení zrcadla u křižovatky Toužimská x Ledečská. Vítr zrcadlo otočil a při výjezdu z ulice Ledečská není vidět.

Odpověď: [ zaslala Bc. Pokorná Blanka DiS. 25. březen – 2022- 9:21 ]

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, zrcadlo necháme přenastavit.
B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 23. únor – 2022 – 15:37
Jméno : Petr Hercík
Vážený pane starosto, jistě Vám neušlo, že na komunikaci a ve vnitrobloku Pod Nouzovem je nedostatek volných parkovacích míst. Již byly odstraněny přebývající značky pro invalidy a nedávno jsme zjistili, že jedno místo je znovu zabráno. Prý je to prodáno MČ Praha 19. Můžete se k tomu vyjádřit ? Děkuji.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 24. únor – 2022- 13:00 ]

Vážený pane Hercíku,
pravděpodobně je to stejné místo, na které byla umístěna výzva k odstranění zábrany a uvolnění pro parkování veřejnosti.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19
(pověřen starostou odpovědět)

Čas a datum : 7. leden – 2022- 21:18
Jméno : Anna Zborníková
Ráda bych touto cestou poděkovala paní Podskalské z matriky, která mi velice ochotně po telefonu zodpověděla mé dotazy a poradila mi ohledně problémů týkajících se duplikátu rodného listu. Moc jí děkuji.