Dotazy a odpovědi související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19 za rok 2023


Čas a datum : 27. listopadu – 2023- 13:50
Jméno : Tomáš Váňa

Dobrý den,
dnes jsem odváděl dceru do školky v Pralese a procházeli jsme tunelem pod tratí. Viděli jsme, že 1/5 tunelu je posprejovaná (dokonce i háhový kříž)….
Naše děti se chodili rádi procházet do tunelu a obdivovali krásné malby vždy v minulosti.
Vím, že není jednoduché chytit pachatele při činu, ale poslední dobou se ve Kbelích a okolí množí tyto případy více a více. Máte nějaké plány jako město s tím do budoucna něco dělat? Umístit například do tunelu kameru? Nějaká preventivní iniciativa ve škole například? Nějaký jiný nápad?
Rozumím, že se pravděpodobně jedná o stejnou skupinku, ale mám pocit, že si dovolují více a více, kdy tímto tempem to bude větší dopad na nás všechny. O penězích raději nemluvě.
Díky za informace.
Ing. Tomáš Váňa

Odpověď: [ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA 27. listopadu – 2023- 14:58 ]

Vážený pane Váňo,
děkuji za dotaz.
Jen uvedu, že s problematikou sprejerství se potýká celá Praha a Kbely, které jsou jeho součástí, se bohužel tomuto fenoménu nemohou úplně vyhnout. Mohou s ním jen více či méně úspěšně pracovat.
V tomto roce proběhlo na téma sprejerství tematicky přímo zaměřené zasedání Bezpečnostní komise MČ Praha 19, které za účasti velitelů obou místně příslušných policií probíralo slabá i silná místa současného způsobu potírání sprejerství a hledalo cesty jak implementovat moderní trendy jak prevence tak represe.
Pod vedení starosty MČ Praha 19 Pavla Žďárského byl nastaven systém, který se s ohledem na vývoj v celé Praze jeví jako velmi účinný, byť občasné negativní projevy a excesy se Kbelům rozhodně nevyhýbají.
Ptáte-li se přímo na kamerový systém, tak ten je v rámci technických a ekonomických možností zdejší městské části pravidelně rozšiřován, kdy například v těchto dnech je dáván do provozu nový kamerový bod v oblasti ulice Herlíkovická a i Vámi zmiňovaná lokalita je projektově připravena k dořešení kamerovou ochranou veřejného prostoru.
Vámi zaslané informace tímto předávám i odboru Životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 19 k úvaze možností odstranění daných graffiti a Policii ČR k prošetření deliktů v souvislosti podporou hnutí potlačujících lidská práva a svobody.
Věřím, že dané kroky pomohou, aby život ve Kbelích byl zase o kousek hezčí.

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
MČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31
email: hrubcik.martin@kbely.mepnet.cz

Čas a datum : 23. listopadu – 2023- 7:49
Jméno : Jan Novák
Dobrý den, včera začala rekonstrukce Žacléřské. Dělníci zničehonic přijeli, ulici zavřeli a začali pracovat. Nepodařilo se mi k tomu nikde nic dohledat. Bylo by prosím možné zveřejnit nějaké informace, v jakém rozsahu a na jak dlouho je rekonstrukce plánovaná? Nebude se vzhledem k zahájení prací na začátku mrazivého počasí čekat s pokládkou asfaltu na příznivější počasí, aby se to pak hned zase nerozpadlo? Děkuji.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 27. listopadu – 2023- 19:43 ]

Vážený pane Nováku,
podle informací, které mám, uzavírka Žacléřské ulice byla zveřejněna na úřední desce a přímo zasažení obyvatelé obdrželi informaci do schránky.
Jde o velmi krátký úsek, který nemá zásadní vliv na provoz ve Kbelích.
Stavební firma si je vědoma, že musí držet záruku. Během prvního týdne probíhají sanace povrchu a opravy obrubníků. Celá uzavírka je naplánována na dva týdny, aby bylo možné v případě špatného počasí vybrat jiný den, jinak bude ukončena už po týdnu.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 21. listopadu – 2023- 7:49
Jméno : Robert Weiner
Dobrý den, bylo by možné zapřemýšlet a něco udělat se semaforovou kaskádou při průjezdu Kbel v ranní špičce? Dva semafory na křižovatkách Mladoboleslavské s Žacléřskou a Vrchlabskou jsou synchronyzovány tak nešťastně, že v případě kolony v Mladoboleslavské pouští daleko více aut z Žacléřské než z Mladoboleslavské. K tomu příliš krátký interval na křižovatce Polaneckého. Ve výsledku cesta z Vinoře do Kbel často 30 minut, protoźe hlavní Mladoboleslavská má z pohledu semaforů nejmenší prioritu.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 21. listopadu – 2023- 16:41 ]

Vážený pane Weinere,
předáváme Váš podnět na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP. Určitě není původcem Vašich obtíží nějaký naschvál ze strany města. Podobné stížnosti byly v minulosti například z Hornopočernické ulice u křižovatky s Mladoboleslavskou, naposledy dnes. Svou roli může hrát preference MHD a koordinace signalizací kvůli nárazovým kolonám v navazujících úsecích (například objízdná trasa Kbelské), anebo přetížení všech komunikací v ranní špičce.
S pozdravem Radek Čermák, referent OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 21. listopadu – 2023- 9:05
Jméno : Pavel Širočka
Dobrý den,
bude letos akce rozsvícení vánočního stromku v centrálním parku? Nikde jsem se o tom nic nedočetl.
Děkuji Pavel

Odpověď: [ zaslal Admin 21. listopadu – 2023- 11:37 ]

Dobrý den,
v kalendáři akcí na hlavní stránce naleznete Vámi požadovanou akci, která bude propagována cca týden před akcí.

https://praha19.cz/akce/

https://praha19.cz/akce/rozsviceni-vanocniho-stromu/

S pozdravem Administrátor

Čas a datum : 5. listopadu – 2023- 19:10
Jméno : Pavel Novák
Dobrý den,
havárie teplovodu v Semilské už se stala takovým pravidelným jevem. Chtělo by to nějakou generální opravu celého potrubí a ne to pořád takhle záplatovat. Nebo aspoň popohnat opravu. Pod Nouzovem nám už několik dní nejde topení, dnes ani teplá voda a na místech havárie se nic neděje…

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 6. listopadu – 2023- 11:21 ]
Vážený pane Nováku,
platná legislativa předpokládá, že vlastník inženýrských sítí se bude o svoje potrubí řádně starat, protože je to v jeho zájmu. Tady je velmi zvláštní situace, kdy tomu tak není a velká oprava je neustále odkládána. S tím zákonodárce nepočítal.
Státní správa i samospráva má velmi omezené možnosti, v případě havárie si vlastník sítí může dělat fakticky, co chce, aby potrubí opravil. Stalo se to, co loni, když otevřeli výkop a objevily se další dvě havárie. Nyní tam tedy je hlášena havárie teplovodu z 1. 11., havárie vodovodu z 3. 11. a havárie vodovodu z 6. 11. Zábor ulice příslušný úřad povoluje dodatečně.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 3. listopadu – 2023- 9:26
Jméno : Michal Taufer
Prosím, nešlo by zajistit na křižovatce Xaverovská x Hornopočernická vyznačení žlutých čar pro zdůraznění zákazu stání? Auta čekající před vlakovým přejezdem ve většině případů nerespektují zákaz zastavení v křižovatce a z Xaverovské a Nymburské ul. nejde na Hornopočernickou vyjet. Když už nefunguje slušnost, snad by pomohlo zdůraznění faktu, že v křižovatce se neparkuje. Děkuji

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 6. listopadu – 2023- 10:00 ]
Vážený pane Taufere,
naše zkušenosti bohužel ukazují, že některé řidiče žádná značka nezastaví.
Právě tento typ řidičů nenechává volný průjezd křižovatkou. Je otázka, jak zajistit postih takových řidičů, předáváme proto tento podnět na dopravní policii.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy ÚMČ 19

Čas a datum : 1. listopadu – 2023- 20:51
Jméno : Magda Večeřová
Dobry den, prosim o informaci, zda se v parku pocita take s nejakym oplocenym prostorem na psi agility ci volny vybeh psu. Velice dekuji za informaci. Zajem pejskaru ze Kbel urcite je velky. Hezky den

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 6. listopadu – 2023- 10:00 ]
Vážená paní Večeřová,
v části Krajinného parku Havraňák u Toužimské ulice se s prvky pro psy nepočítá, ale o psí louce je možné uvažovat v severnější části, která by se měla začít budovat v příštím roce. Začne se zatím jen sítí cest.
Vždy je třeba hledat dohodu se sousedícími obyvateli, při úspěchu louky by jim tyto aktivity mohly narušovat pohodu bydlení.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 3. listopadu – 2023- 9:34
Jméno : Marek Šolc
Dobry den, neuvazujete o zmene ulic Pelnarova a Albrechticka na pesi zonu? Ulice jsou hned vedle skoly a skolky. Albrechticka je navic slepa a jako pesi zona se pouziva uz ted. Navrhuji upravu podobne jako napr. na Nouzove, ktera by prispela ke zklidneni ridicu a dala prednost chodcum od skol(k)y az k poste.
Diky.
Šolc

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 6. listopadu – 2023- 10:00 ]
Dobrý den,
máte pravdu, že prostor u školy je využíván jinak, než projektanti plánovali. Dětí i parkujících je víc než dřív. Přechod je umístěn tak, že ho většina chodců nerespektuje.
Úprava je vhodná, ale nákladná. Polovina námahy bude shánění peněz.
Předáváme Váš námět škole, aby zahájila diskusi s rodiči a dětmi o jejich přáních. Možností je řada od úprav průchodu Albrechtickou až po vznik takzvané školní ulice.
S pozdravem Radek Čermák
referent oddělení dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 26. října – 2023- 8:33
Jméno : Jan Kučera
Dobrý den,
rád bych se zeptal, co se staví/ buduje na křižovatce ulic Mladoboleslavská a Beladova, u silnice, která vede přímo do Kbel?
Děkuji
Kučera

Odpověď: [ zaslala Ing. Ivana Peterková 27. září – 2023- 10:00 ]
Dobrý den,
stavba se nachází již na katastrálním území Vysočany. Dle sdělení se jedná o prodejnu Stavebniny DEK.
S pozdravem, Ing. Peterková

Čas a datum : 25. září – 2023- 17:31
Jméno : Zdeněk Řípa
dobrý den, prosím kdy budou bio kontejnery tento podzim?
děkuji
Zdeněk Řípa,

Odpověď: [ zaslala Blanka Pokorná 25. září – 2023- 18:39 ]
Dobrý den, harmonogram svozu bioodpadu se aktuálně finalizuje a bude zveřejněn během tohoto týdne. B. Pokorná

Čas a datum : 24. června – 2023- 21:42
Jméno : Marie Holasová

Dobrý den, dozvěděla jsem se že v nově otevřeném zdravotním středisku bude nový zubní lékař. Prosím o sdělení kdy je možná registrace.
Předem děkuji za odpověď !
S pozdravem M. Holasová

Odpověď: [ zaslala Ivana Šestáková 28. června – 2023- 10:34 ]
Vážená paní Holasová,
registrace pacientů je sice v plné kompetenci lékaře, avšak za radnici mohu pouze oznámit, že předpokládané otevření a zprovoznění zdravotního střediska se uskuteční na podzim, pak budete mít prostor k registraci. Včas budeme veřejnost informovat o spuštění provozu a případné kontakty na lékaře.
Ivana Šestáková

Čas a datum : 18. května – 2023- 9:05
Jméno : Lenka Kralovcova
Dobry den, chtěla jsem jen napsat ze se mi moc libi, jak se tráva v parcích neseka! Je radost jít třeba ráno do školy a videt jak radostně buji jetel, jak odkvétají pampelišky a všude v trave kypi život.
Prosím nechte to tak co nejdéle! Dekuji,
LK

Odpověď: [ zaslala Blanka Pokorná 19. května – 2023- 12:52 ]

Dobrý den,
děkujeme za hezký příspěvek. Vyšší travnaté plochy zadržují více vody a umožňují daleko větší biodiverzitu, která je při aktuálních klimatických podmínkách důležitá pro zachování přírodní rovnováhy. Bohužel tento názor zatím sdílí jen velmi malá skupina lidí. B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 21. května – 2023- 9:38
Jméno : Martin Šafář
Krása, že se neseká tráva. Žijeme v zeleni a v létě to každý ocení, protože bude vláha, teplota nižší a hlavně těch kytek. No není to krasná obec pro život.
M.Šafář Pod Nouzovem

Čas a datum : 28. května – 2023- 14:01
Jméno : Martina Filipová
Dobry den, trava se neseka, ale na nekterych mistech, napriklad na hristi, si myslim, ze by melo byt posekano. Napriklad lanový prvek na hristi pod Nouzovem, kam deti nemuzou nyni. Osobne by me zajimalo, do jake vysky musi trava vyrust, aby se s ni neco delalo, protoze nyni vyjdeme ven a ihned se synovi spousti ryma/ alergie na travni pyly/. Upozornuji, ze nejsem zastance sekani travy az na hlinu, ale toto mi zas pripadne uz take trochu moc, leckde trava dosahuje pul metru. Dekuji.

Odpověď: [ zaslala Blanka Pokorná 1. června – 2023- 12:52 ]
Dobrý den,
k travní seči postupně dochází. S ohledem na metodiku hlavního města Prahy a rovněž i snahu zadržet vodu v zemi a krajině, dlouhodobou výstrahu týkající se sucha a změny klimatu, se travní seče z části omezují a to i z důvodu udržení biodiverzity.
Objevují se příspěvky, že máme sekat, ale i příspěvky nesekejte, proč jste posekali.
https://klimasemeni.cz/nesekejte-tolik-travnik-pomuzete-zadrzet-vodu-v-pude-a-usetrite-cas-i-penize/
Nicméně rozumíme tomu, že mnohdy předrůstavé plevele nepůsobí esteticky. Dětská hřiště budou zařazena do častějších sečí.
B. Pokorná, OŽPD

Čas a datum : 3. května – 2023- 17:44
Jméno : Pavel Novák
Dobrý den,
Pořád to samé. Pod Nouzovem je zákaz stání a průjezd zakázán, ale ulice je plná stojících aut a zhruba každou minutu projedou 2 auta skrz celou ulici (ano, je uzavřená Semilská). Zajímá to někoho? Už Městská v část a Městská policie rezignovala na vymáhání pravidel?

1. Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 3. května – 2023- 18:13 ]
Vážený pane Nováku,
Váš podnět přísluší městské policii, a proto jí ho předáváme. Na druhou stranu jsme právě včera obdrželi podnět právě z Vaší ulice ve smyslu jak je možné, že na svátek práce, v 9 hodin městská policie v ulici pokutuje špatné parkování. Předpokládáme, že takový podnět měl reálný základ.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

2. Odpověď: [ zaslal Ing. Jan Měchura 4. května – 2023- 10:44 ]
Dobrý den,
s ohledem na opakované stížnosti obyvatel ulic Herlíkovická a Pod Nouzovem strážníci přestupky vozidel v těchto ulicích intenzivně řeší. V podmínkách MČ Kbely jde jednoznačně o místo s největším počtem zjištěných přestupků způsobených nesprávným parkováním. Počet parkujících vozidel v lokalitě Nouzova však dlouhodobě převyšuje počet dostupných parkovacích míst a represivní opatření samo o sobě k vyřešení situace nestačí. V ulici Pod Nouzovem strážníci opakovaně prováděli také preventivní akci zaměřenou na kontrolu dodržování dopravní značky „průjezd zakázán“. Věřím, že se situace s projížděním vozidel v ulici Pod Nouzovem se stejně jako v minulosti zklidní po zprůjezdnění ulice Semilská. Do té doby zde hlídky vykonávají zesílené kontroly.
S pozdravem
Ing. Jan Měchura
Vedoucí okrsku pro Prahu 19

Čas a datum : 24. března – 2023- 14:02
Jméno : Martina Unzeitigova
Dobry den, prosim o opravu chybejiciho tlacitka pro chodce na semaforu na krizovatce ulic Semilska a Touzimska. Jde o sloup u pocitacove prodejny smerem k instalaterskym potrebam. Dekuji Unzeitigová

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 14. března – 2023- 10:52 ]
Vážená paní Unzeitigová,
poškození jsme nahlásili Technologii hl. m. Prahy.
Nejrychlejší je, když v případě poruchy veřejného osvětlení nebo semaforu sama přímo zavoláte na nonstop bezplatnou linku 800 40 40 60.
Viz nahlášení poruch a závad
S pozdravem Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 13. března – 2023- 18:15
Jméno : Andrea Röslerová
Dobrý den,
chci se zeptat, kdy bude uveden do provozu semafor na křižovatce ul. Polaneckého a ul. Mladoboleslavská, Praha 19 – Kbely.
Již více jak 4 měsíce nefunguje semafor na křižovatce výše uvedených ulic. V ranním provozu, cca od 7:00 do 8:00 hod. je tato komunikace (ul. Mladoboleslavská) velmi frekventovaná a najíždět z vedlejší ul. Polaneckého při nefunkčním semaforu je velmi náročné. Prosím o sdělení z jakého důvodu je semafor vypnutý a kdy bude opět v provozu?
Předem děkuji za odpověď.
Andrea Röslerová

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 14. března – 2023- 10:52 ]

Vážená paní Röslerová,
celou záležitost už jsme mnohokrát urgovali. Jde o to, že město si za 13 let nedokázalo stavbu převzít do svého majetku. Dlouhá léta se semafory provizorně opravovaly, město už nyní nedokáže zajistit ani to. Zřejmě bude třeba větší rekonstrukce. Aktuálně se zde projednává autobusová zastávka, tak by město mohlo obě akce spojit.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 12. března – 2023- 9:24
Jméno : Radka Papoušková
Dobrý den. chtěla jsem se jen zeptat jestli plánujete obnovit veřejnou knihovničku? Všimla jsem si. že ji snad vandalové zničili a my vyklízíme pozůstalost a je mi knih líto dávat do sběrného dvora.dekuji moc za odpověď.hezky den Radka

Odpověď: [ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA 13. března – 2023- 13:12 ]
Vážená paní Papoušková,
velmi mě potěšil Váš zájem o veřejnou miniknihovničku, která už od roku 2015 u zastávky autobusu „Bakovská“ dává Kbelákům možnost bezplatného komunitního sdílení knih a tiskovin všeho druhu.
Pravdou je, že v měsíci lednu tohoto roku došlo k poškození druhé verze této knihovničky, a tato musela být ekologicky zlikvidována. Vydržela zde jen o málo déle jak jeden rok. Pro úplnost dodám, že první knihovnička zde s opravami vydržela šest let.
Snad Vás ale potěší, že v současnosti byla zadána do výroby třetí verze knihovničky, která by měla být do týdne hotova.
Držme si palec, aby nám ve Kbelích vydržela co nejdéle.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA

Čas a datum : 2. února – 2023- 16:11
Jméno : Jan Míka
Dobrý den,
bylo by prosím možné pomocí SMS v rámci infokanálu Kbely lépe informovat o změnách v trasách autobusových linek. Např. 5. ledna zpráva o změně přišla, ale dnes ráno nebo včera večer nikoliv. Jde o situaci, kdy došlo k dočasnému zrušení zastávky Zamašská.
Děkuji a přeji pěkný den.
Jan Míka

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 3. února – 2023- 11:14 ]
Vážený pane Míko,
městská část má snahu informovat lidi včas o tom, co se děje. Samotná výluka začala až po deváté hodině, aby ranní špička mohla v klidu projet bez obtěžování kbelských občanů. Jenže dopravní podnik rozhodl, že autobusy pojedou už od ranního výjezdu Jilemnickou a radnici o tom nedal vědět.
SMS by byla pro většinu cestujících už zbytečná a stála by několik tisíc korun. Radnice teď v době energetické krize šetří každou korunu.
Pro ty zbylé aspoň byla informace na radničním Facebooku a webu.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19

Čas a datum : 29. ledna – 2023- 2:26
Jméno : Eliška
Dobrý den,
bude možné již letos na jaře zapsat dítě na školní rok 23/24 do školky Albatros?
Děkuji

Odpověď: [ zaslal Ivana Šestáková 30. ledna – 2023- 13:10 ]
Vážená paní Eliško,
nová školka Albatros zatím není převzata do majetku městské části a není ani zkolaudovaná. Na tomto procesu se nyní pracuje. Pak bude následovat zřízení příspěvkové organizace, konkurzní řízení na ředitele/ku a zajištění zaměstnanců, vybavení a teprve potom budou moci proběhnout zápisy. Toto vše chceme stihnout do června, tak snad se to povede a v září bude školka moci děti přivítat. Sledujte naše webové stránky, budeme vás informovat.
Ivana Šestáková

Čas a datum : 21. ledna – 2023- 11:44
Jméno : Vlastik Koželský
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda naše městská část již zcela rezignovala na regulaci ranního průjezdu vozidel nerezidentů objíždějících ve všední dny ve směru od hřbitova na Letňany světelnou křižovatku ulic Semilská X Toužimská.
V této souvislosti bych také rád věděl, zda rozdávání pokut za parkování vozidel obyvatel před jejich domy ve Svijanské, jehož jsme v posledních dnech svědky, má za cíl Svijanskou pro tyto objíždějící vozidla ještě více zprůjezdnit. Parkující auta zde nikomu nepřekáží. Vymáhání pravidla ponechání volného alespoň jednoho jízdního pruhu širokého nejméně 3 metry pro každý směr jízdy je v této ulici přinejmenším úsměvné.
Pokutování porušování zákazů vjezdu, nebo jízdy v protisměru, čehož jsme v této oblasti denně svědky, zejména v době kdy jsou ulice plné školáků, si však od našich strážníků vyžaduje větší invenci a nasazení, než rozdávání pokut za parkování v šest hodin ráno.
Děkuji
Vlastik

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 23. ledna – 2022- 12:05 ]
Vážený pane Koželský,
sledování zákazu projíždění rezidenční zástavbou u Semilské má městská policie mezi téměř tradičními úkoly. Bohužel nemůže být na místě každou minutu a zejména ne, když hlídá na přechodech pro chodce. Bývá dílem okamžiku, když jeden odvážlivec zákaz poruší a hned se za ním vydá několik ostatních v koloně. Pak zase nějakou dobu nic. Občas to objíždění kolon sleduji a snažím se řidiče upozornit na porušování zákazu. Tito řidiči ale bývají agresivní a někdy dokonce najíždějí do chodců, aby si vynutili průjezd obytnou zónou. Jeden takový nedávno v Divišově ulici naboural zaparkované auto.
Ohledně pokutování prosíme o přesné místo, kde se Vám to stalo, protože je tam vyznačené parkoviště.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 9. ledna – 2023- 8:45
Jméno : Pavel N
Dobrý den, v naší ulici Pod Nouzovem je obytná zóna se zákazem stání a navíc značka Průjezd zakázán. Ani jedno se trvale nedodržuje. Ulice je úzká, bez chodníku, takže kombinace stojících aut a aut projíždějících v obou směrech je pro chodce velmi nepříjemná a někdy i nebezpečná. Chápu, že parkovacích míst je nedostatek, ale tolerance parkování na zákazu stání opravdu není řešení.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák 23. ledna – 2022- 18:25 ]
Vážený pane Pavle,
během havárie v Semilské ulici si bohužel část řidičů zkracovala cestu ulicí Pod Nouzovem.
Co se týče zákazu parkování, máme řadu stížností od řidičů, kteří pravidelně dostávají pokuty za stání mimo vyhrazená místa. Toleranci parkování bych tedy vyloučil. Musím upozornit, že strážníci sbírají přestupky do tabletů a nedávají za stěrače lístečky.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 10. ledna – 2023- 21:50
Jméno : Andrea Tidiková
Dobrý den , nevíte zda někdo v okolí pronajme dům? Aspoň od 3+1 vetsi nebo 4kk a dal … děkuji za odpoved Tidikova

Odpověď: [ zaslal Tomáš Buršík 11. ledna – 2022- 9:50 ]
Dobrý den,
Bohužel nevíme, doporučujeme sledovat realitní weby, případně se obrátit na realitní kancelář.
S pozdravem Tomáš Buršík
Informatik ÚMČ Praha 19

Čas a datum : 5. ledna – 2023- 17:13
Jméno : pepa pepa
Dobry den,
chtel jsem se zeptat, zda je nejaky plan na pruchod z ulice Zeleznobrodska do arela Pal? Diky.

Odpověď: [ zaslal Radek Čermák14. listopadu – 2022- 14:09 ]

Vážený pane Pepo,
po dlouhém projednávání s leteckými opravnami se městské části podařilo získat věcné břemeno na vybudování průchodu mezi Železnobrodskou ulicí a areálem PAL. Nyní akci poněkud brzdí pomalá stavební aktivita v areálu PAL, protože za plotem jsou umístěny deponie zeminy.
V navazujícím úseku v areálu PAL městská část v letošním roce připravuje třímetrovou stezku pro chodce a cyklisty Via Sancta, která propojí novou výstavbu Albatros a Bleriot s centrem Kbely a naopak stávající zástavbu s vznikajícím obchodním centrem.
S pozdravem Radek Čermák
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19