27. 6. 2022

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července 2022 nezbytnou opravu ulice Kostelecká, v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

V rámci stavebních prací bude obnovena asfaltová vrstva vozovky včetně oprav autobusových zálivů a vybudování nových obrub. Stavba bude realizována za plné uzávěry. Objízdné trasy povedou přes Čakovice, Letňany a Kbely.

Zatím ještě ze strany odpovědných institucí nejsou připravena všechna opatření, takže přinášíme, co víme.

Uzavírka bude mít zásadní vliv na provoz MHD. Část linek pojede přes Kbely, takže se zlepší spojení Kbel a Čakovic. Přes Kbely přímo od metra pojede linka 140 (Palmovka – Sídliště Čakovice) a bude zastavovat na zastávkách Huntířovská a U Rumpálu. Dále pojede do Čakovic linka 166 (Domov seniorů Ďáblice – Třeboradice), přijede od starých Letňan a bude spolu s prodlouženou linkou 185 (Letňany – Třeboradice) pokračovat kolem Kbelského hřbitova do Čakovic a Třeboradic. Obě tyto linky budou pro cestu do Čakovic nahrazovat linku 202.

Do čakovického Globusu má nadále jezdit část letňanských linek, tedy 110, 158, 202 a 351.

DALŠÍ ZMĚNY V PROVOZU MHD

Od 11. července bude dokončena jižní část rekonstrukce Budovatelské ulice, ta ale ještě nebude průjezdná. Linka 201 prodloužena od Rajské Zahrady až do Satalic.

Po celý červenec a srpen očekáváme noční výluky na železniční trati kvůli pokračujícím stavebním pracím. Výluky začnou vždy ve 20.40 a skončí ve čtyři hodiny ráno.

Zhotovitel: STRABAG a.s.

https://opravujeme.to/action/936/

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek