4. 7. 2024

Zajímá vás, co se skrývá za zavřenými dveřmi? Proč se do zámku vchází skrz věž? A kde přesně jsou vzácné renesanční a gotické nástěnné malby?

Pojďte si projít ctěnický zámek křížem krážem a odhalit odpovědi nejen na tyto otázky.

Termíny prohlídek:

5. a 6. 7. v 11:00 a 15:00

3. a 4. 8. v 11:00 a 15:00

Doba trvání prohlídky:

60 až 80 minut

Rezervace:

prostřednictvím e-shopu muzea

Jen prosím pozor, že objekt není bezbariérový!

——————————————————————

ZE STÁLÝCH EXPOZIC:

ŘEMESLA V POŘÁDKU

Muzeum Prahy spravuje jednu z nejrozsáhlejších sbírek cechovních památek na světě.

Řada předmětů ještě nikdy nebyla vystavovaná a před prezentací musela projít náročnými zásahy konzervátorů a restaurátorů.

Expozice představuje společenský fenomén profesního sdružování řemeslníků do skupin, tzv. pořádků.

ZÁMEK CTĚNICE

Expozice připomíná dlouhou a složitou historii ctěnického panství od nejstarších dob až do současnosti.

Návštěvníci zde naleznou detailní přehled všech vlastníků, získaný z dostupných pramenů, i fotodokumentaci restaurování zámku.

Vystaveny jsou nálezy keramiky a skla a také soubor kovářských a zámečnických prací.

DĚJINY OBCE VINOŘE OD PRAVĚKU DO 20. STOLETÍ

Vinoř je staré historické sídlo, první písemná zmínka o vsi pochází již z roku 1088, kdy král Vratislav II. daroval Vinoř (UINAR) Vyšehradské kapitule.

Expozice představuje tyto první písemné zmínky o Vinoři, kopie významných listin či středověká pečetidla.

Zachycen je také vývoj od 16. do 19. století, dále pak i rozvoj po roce 1918 a následně po roce 1945.

Rezervace do stálých expozic:

prostřednictvím e-shopu muzea

Jen prosím pozor, že objekt není bezbariérový!

Děkujeme a těšíme se na vaši případnou návštěvu.

zaměstnanci Zámeckého areálu Ctěnice

——————————————————————