21. 10. 2021

Opravy ve Kbelích pokračují. Od 25. října by měla proběhnout částečná uzavírka Semilské ulice. Mezi ulicemi Svijanská a Toužimská bude zachován provoz jen v jednom směru. Důvodem je souvislá údržba Semilské ulice.

Kbelský úřad dnes obdržel definitivní verzi projektové dokumentace a obratem vydal rozhodnutí o uzavírce. Uzavírka bude naštěstí probíhat po polovinách, takže bude vždy zachován průjezd od přejezdu do centra Kbel. Objížďka pro průjezd skrz Kbely do Čakovic bude vyznačena už od Mladoboleslavské do Vinoře a dál ulicí Bohdanečskou přes Ctěnice.

Tyto uzavírky je nutné provést najednou, protože následovat má uzavírka ulice Mladoboleslavské. Na jaře má potom navázat rekonstrukce Budovatelské a Jilemnické.

Kvůli špatnému stavu Jilemnické ulice budou autobusy jezdit do centra Semilskou a z centra Jilemnickou. Budou to linky 182 a 185. Linka 159 by měla stejnou trasu jako linka 182, takže spoje linky 159 jsou převedeny na linku 182. Linka 185 z centra pojede Jilemnickou, bude se otáčet ve Ctěnicích a zpátky pojede kolem kbelského hřbitova po pravidelné trase.

Uzavírka má trvat dva týdny do 7. listopadu. Doporučujeme přespolním řidičům, aby se Kbelům vyhnuli.

Rozpadající se ulice postupně dostávají nový kabát a lidé, kteří bydlí v sousedství, už nebudou tolik trpět hlukem a vibracemi.

Ilustrační obrázek Semilská

Ilustrační obrázek