16. 5. 2024

V souladu s ustanovením § 57 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, bude hlavní město Praha (dále jen „HMP“) zajišťovat i v letošním roce cyklickou deratizaci na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v kanalizační síti.

Deratizace je prováděna na základě smluvního vztahu s příslušnými odbornými firmami a s výhradním použití přípravků registrovaných v České republice. Současně je postupováno dle Metodického pokynu Státního zdravotního ústavu pro provádění speciální ochranné deratizace.

Pro doplnění uvádíme, že předmětný Harmonogram byl vytvořen na základě vytipovaných lokalit a podnětů, které HMP obdrželo v minulém roce od městských částí a jejich obyvatel.
V návaznosti na výše uvedené si Vás současně dovolujeme požádat o koordinaci odborných deratizačních zásahů plánovaných Vaší městskou částí na zelených plochách a svěřeném majetku s Harmonogramem. Současně se omlouváme za zpoždění v předání Harmonogramu, ke kterému došlo z důvodu nově nastavených konzultací s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, a informujeme Vás, že značná část prací uvedených v jarní části Harmonogramu byla již realizovaná. Pracujeme na tom, aby do budoucna k časové kolizi již nedošlo.

Současně upozorňujeme, že Harmonogram je průběžně doplňován v souladu s potřebami akutních zásahů, tudíž některé oblasti mohou být ošetřeny později, ale v předpokládaném měsíci. Harmonogram se proto v průběhu deratizačních prací může měnit, průběh prací ovlivňují jednak klimatické podmínky, jednak neodkladnost zásahu v postiženějších lokalitách.

Harmonogram pro Prahu 19

08.04. – 14.06.2024, 19.08. – 06.09.2024

k.ú. Kbely

Bakovská, Hornopočernická, Jilemnická, Mladoboleslavská, Polaneckého, Semilská, Toužimská, Vrchlabská, Žacléřská, Železnobrodská.

k.ú. Satalice

K Cihelně, K Nádraží, K Radonicům, Před Tratí, Trabantská, Vinořská.

k.ú. Vinoř

Mladoboleslavská – v místě zástavby.

Kompletní harmonogram ke stažení