10. 3. 2022

Informujeme obyvatele Kbel, že jsme v uplynulém měsíci zaznamenali opakované případy nabídek podomního prodeje na území naší městské části. Tento prodej se vždy prezentoval jako anketa s nabídkou bezplatné kontroly oken a jejich následného již zpoplatněného servisu. Podomní prodej je na území hlavního města Prahy zakázán nařízením č. 21/2021 Sb. hl. m. Prahy.

Díky pohotové reakci Kbelských občanů, kteří okamžitě kontaktovali linku 156, že se k nim někdo pokouší dostat s  odůvodněním kontroly oken do bytu, mohli strážníci včas zasáhnout. Zjištěné skutečnosti následně předali k dalšímu opatření správnímu orgánu.

Rádi bychom touto cestou připomenuli, že podomní prodej je na území hlavního města protiprávním jednáním, za kterým se může skrývat nejen nekorektní způsob podnikání, ale mnohdy také typování bytů pro následnou majetkovou trestnou činnost.

Bezprostředním oznámením pokusu podomního prodeje na linku 156, nebo na linku 158 (Městskou policii hl. m. Prahy nebo Policii ČR) tak přispěte k ochraně svého majetku i majetku vašich sousedů.

Ing. Jan Měchura, vedoucí okrsku Praha 19

Městská policie hl. m. Prahy

Obvodní ředitelství Praha 9 – okrsková služebna Kbely