9. 5. 2022

„Když jsou na silnici díry, je to špatně, když se opravuje, je to taky špatně… Jsou věci, které se prostě nehodí, jako třeba nemoc nebo oprava páteřní komunikace. Nikdy není ten správný čas a nikdy nebudeme spokojeni. Teprve až všechno odezní. Proto jsme rádi, že rekonstrukce bude probíhat převáženě přes léto, a když všechno dobře půjde, do září bude hotova.“

Takhle uvádí Satalice informaci o uzavírce Budovatelské ulice. Nejfrekventovanější ulice v Satalicích je rozbitá, a ve špatném stavu jsou i chodníky a inženýrské sítě pod ní. Proto se tahle ulice musí opravit. Rekonstrukce začne 17. května po velkém koncertu skupiny Rammstein, který proběhne den předtím na letňanském letišti. Opravy mají skončit koncem srpna.

Pro Kbely to bude znamenat, že od 17. května zhruba do 18. července nebude možné přes Satalice projet na Vysočanskou radiálu.

Autobusová linka 201 bude končit už ve Kbelích na Bakovské. Místo ní bude ze Kbel do Satalic posílena linka 209. Linka 186, která za běžných okolností jeden z Přezletic přes Vinoř a Satalice na Rajskou Zahradu a Černý Most, pojede ze Satalic přes Radonice a skončí na Černém Mostě.

Od července do srpna má být uzavřena jen severní část u Trabantské ulice, takže bude možné projet kolem satalického nádraží.

Město rovněž oznámilo, že od června chce opravovat Jilemnickou ulici, která je kvůli špatnému stavu uzavřena už teď. Tak snad to vyjde. Oprava se připravuje už 13 let. Na přelomu května a června by měla být na několik dnů uzavřena Bohdanečská ulice ve Vinoři kvůli stavbě chodníku z Vinoře do Ctěnic.

 

Uzavřená část Budovatelské od 17. května: https://mapy.cz/s/nokovehunu

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek