4. 5. 2023

Druhým kolem pokračoval volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB v areálu trailů Lesoparku Letňany. V hlavním závodě žen a mužů slavili vítězství Jana Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) a Petr Šich (Superior Riders).

Závod byl zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy pro kategorie žáků, kadetů a juniorů a ve vloženém závodě se uskutečnilo také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů.

Slunečný jarní den vítal účastníky druhého kola ŠKODA Pražského MTB poháru v lokalitě Lesoparku Letňany. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou připravil ve spolupráci s Městskými částmi Kbely a Letňany tradiční trať na „Pahorku“, který je bohužel jediným oficiálně vybudovaným trailovým areálem pro širokou komunitu bikerů v Praze, což je zoufale málo, když uvážíme, jak početná je cyklistická základna našeho hlavního města.

Pořadatelský tým ŠKODA Pražského MTB poháru zvolil pro druhý závod netradiční závodní den – sváteční pondělí. Důvodem byla snaha vyhnout se termínovým kolizím v přeplněném kalendáři MTB a zároveň i ve spolupráci s pořadateli Českého MTB poháru navázat na pohárový závod v Městě Touškově a prodloužit tak závodní víkend v dostupné vzdálenosti bikerům z celé naší republiky i ze zahraničí, což se podařilo.

Od časného dopoledne se na závodní čáru stavěli závodníci všech věkových kategoriích a v cíli se shodně netajili svým vyčerpáním a překvapením z obtížnosti zdánlivě jednoduchého okruhu. Krátká, prudká stoupání a časté změny směru činí z trati v Letňanech velmi obtížnou záležitost, pokud trať jezdec absolvuje v závodním tempu. V hlavním závodě žen a mužů se s nástrahami nejlépe vypořádali česká reprezentantka a úřadující Mistryně republiky Jana Czeczinkarová a Petr Šich.

Prestižní souboje pak sváděli žáci, kadeti a junioři pražských klubů o tituly Mistrů Prahy a unikátní dres do sbírek svých úspěchů.

Dramatickým způsobem se vyvíjí soutěž týmů. S jednobodovými odstupy jsou za sebou seřazeny silné celky: Author Team Stupno, Rexonix Racing Team, Expres cz Tufo Team Kolín a Adastra Cycling Team.

Vložené Mistrovství republiky neslyšících ovládnul český reprezentant Jan Čapek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) před oddílovými kolegy, Pavlem Pastrnkem a Františkem Kocourkem.

ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat třetím a čtvrtým kolem na Zličíně 3. a 4. června. Sobotní závod bude vypsán jako Akademické Mistrovství České republiky.

Výsledky 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE: https://sportt.cz/racesResults/resultlist/1255

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE: https://sportt.cz/racesSerials/serial/38

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů ZDE: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQXaPMagHO2_qZ2REHc0_ZO0EN-7GO1XK-Xdce01Y_2RrnIzZT2jn89e3N5EMTw-7y4_9FF9bGUiuyk/pubhtml

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023