21. 2. 2022

Rekonstrukce plynovodu ve Kbelích pokračuje

Od 24. února do 8. dubna 2022 bude probíhat další etapa rekonstrukce plynovodu ve Kbelích. Tentokrát v okolí JILEMNICKÉ ulice. Kvůli tomu budou muset být uzavřeny části ulic Jilemnická, Bakovská, Sovenická, Žacléřská a Svijanská. Linka 159 bude muset první tři týdny jezdit Semilskou ulicí.

Krátce bude uzavřena 5. března Žacléřská ulice kvůli konání tradičního závodu Kbelská desítka.

Další uzavírky v okolí Kbel

Od 1. března do 10. dubna proběhne částečná uzavírka TUPOLEVOVY ulice mezi ulicemi Veselská a Beranových v Letňanech. Ve směru od metra Letňany budou auta jezdit ulicí Beranových. Očekáváme proto zácpy ve starých Letňanech. Uzavírka se netýká MHD a cyklistů. Spolu s opravou povrchu se budou vztyčovat trakční sloupy pro obnovenou trolejbusovou linku 58.

O víkendu 12.-13. března proběhne ÚPLNÁ UZAVÍRKA KBELSKÉ ulice na rozhraní Vysočan a Hloubětína. Důvodem je výměna železničního mostu u ulice Kolbenova.

Připravuje se uzavírka BUDOVATELSKÉ ulice od 15. května. Celá ulice bude rekonstruována včetně inženýrských sítí.

Toto je přehled uzavírek ve Kbelích a okolí, které jsou dosud známy. Má pokračovat i oprava Schoellerovy ulice v Čakovicích, ale termín ještě nebyl stanoven. Bude zapotřebí krátkodobá uzavírka Bohdanečské kvůli stavbě chodníku z Vinoře do Ctěnic a kvůli dlouho očekávané rekonstrukci Jilemnické ulice. Až budeme v prvních dnech uzavírek nespokojeně popojíždět, vzpomeňme si na to, že některé ulice jsou ve špatném stavu, díry snižují bezpečnost jízdy a taky obtěžují hlukem a otřesy lidi, kteří u nich bydlí.
Často se ale stane, že správci inženýrských sítí provádějí opravu havárie nebo jinou nutnou akci, kterou nikdo nemůže předvídat, snad kromě jich samých.

Objízdná trasa + etapizace v PDF