21. 2. 2022

Rekonstrukce plynovodu ve Kbelích pokračuje

Od 24. února do 8. dubna 2022 bude probíhat další etapa rekonstrukce plynovodu ve Kbelích. Tentokrát v okolí JILEMNICKÉ ulice. Kvůli tomu budou muset být uzavřeny části ulic Jilemnická, Bakovská, Sovenická, Žacléřská a Svijanská. Linka 159 bude muset první tři týdny jezdit Semilskou ulicí.

Krátce bude uzavřena 5. března Žacléřská ulice kvůli konání tradičního závodu Kbelská desítka.

Další uzavírky v okolí Kbel

Od 1. března do 10. dubna proběhne částečná uzavírka TUPOLEVOVY ulice mezi ulicemi Veselská a Beranových v Letňanech. Ve směru od metra Letňany budou auta jezdit ulicí Beranových. Očekáváme proto zácpy ve starých Letňanech. Uzavírka se netýká MHD a cyklistů. Spolu s opravou povrchu se budou vztyčovat trakční sloupy pro obnovenou trolejbusovou linku 58.

O víkendu 12.-13. března proběhne ÚPLNÁ UZAVÍRKA KBELSKÉ ulice na rozhraní Vysočan a Hloubětína. Důvodem je výměna železničního mostu u ulice Kolbenova.

Připravuje se uzavírka BUDOVATELSKÉ ulice od 15. května. Celá ulice bude rekonstruována včetně inženýrských sítí.

Toto je přehled uzavírek ve Kbelích a okolí, které jsou dosud známy. Má pokračovat i oprava Schoellerovy ulice v Čakovicích, ale termín ještě nebyl stanoven. Bude zapotřebí krátkodobá uzavírka Bohdanečské kvůli stavbě chodníku z Vinoře do Ctěnic a kvůli dlouho očekávané rekonstrukci Jilemnické ulice. Až budeme v prvních dnech uzavírek nespokojeně popojíždět, vzpomeňme si na to, že některé ulice jsou ve špatném stavu, díry snižují bezpečnost jízdy a taky obtěžují hlukem a otřesy lidi, kteří u nich bydlí.
Často se ale stane, že správci inženýrských sítí provádějí opravu havárie nebo jinou nutnou akci, kterou nikdo nemůže předvídat, snad kromě jich samých.

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Objízdná trasa + etapizace v PDF