4. 5. 2023

Vážení občané,
rádi bychom Vás informovali, že Magistrát hlavního města Prahy se chystá vytvořit novou čtvrť v blízkosti stanice metra Letňany. Pro tyto účely je nyní Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracovávána územní studie, do jejíž přípravy se můžete zapojit i Vy.

Projekt návrhu výstavby v tzv. velkém rozvojovém území Letňany–Kbely je v mnohém zcela jiný, než obdobné projekty v Praze. Čtvrť bude naplánována společně s veřejností, aby navázala na hodnoty oblasti a pojmenovala problémy, kterým je třeba se vyhnout. Nová čtvrť by měla plně udržitelná, moderní, ekologická a v mnoha ohledech soběstačná. Musí respektovat potřeby místních obyvatel a jejich sousedů a zareagovat na infrastrukturní výzvy budoucnosti. Cílem Prahy je, aby tato čtvrť byla přínosem a příležitostí i pro sousední městské části. Například tak, že nabídne nové příležitosti k trávení volného času a doplní tolik potřebnou veřejnou vybavenost, která již nyní v širším území okolních městských částí chybí.

IPR Praha připravil pro následující dva měsíce sérii akcí v Letňanech, Kbelích a na Proseku, na nichž se můžete potkat se zpracovateli studie. Rádi Vám vysvětlí principy, na jejichž základech se bude nová čtvrť plánovat. Zároveň by si rádi vyslechli Vaše zkušenosti a názory na hodnoty, zátěže a potenciál místa. Stejně tak s nimi můžete sdílet Vaše podněty či návrhy na podobu nové čtvrti.

Harmonogram akcí najdete níže. Budeme rádi, když Vás na některé z nich potkáme.

Nejbližší akce:

Vycházka po okolních čtvrtích s architekty a urbanisty
Kbely
út 9. května 17:30–19:30
Infopoint u supermarketu Billa, Žacléřská 1040/1

Přednáška a diskuzní večery – Co je to územní studie?
Kbely
čt 11. května 18:00–20:00
Ekocentrum Prales, budova Dřevák
Téma: Příroda a biodiverzita


Více informací o projektu naleznete také na webových stránkách projektu.

Věříme, že společně můžeme vytvořit čtvrť, která pro Vás bude přínosem.

Za Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy,
Lukáš Hanus
Komunitní koordinátor

KONTAKTNÍ DOTAZNÍK
Zajímá vás více informací? Chcete se podílet na tvorbě územní studie? Vyplňte kontaktní dotazník a nic vám neunikne.
https://bit.ly/LetnanyKbely

Letňany – Kbely – harmonogram akcí (informační leták v PDF)

Ilustrační obrázek