20. 3. 2024
Na pozemcích okolo Letňan  s 25 tisíci obyvateli investoři  připravují projekty pro čtyřnásobné množství lidí. Vyplynulo  to z úterního jednání městského výboru pro územní rozvoj, který opět přerušil změnu  územního plánu pro letňanské  letiště.  Jeho vlastník se podle letňanského starosty Zdeňka Kučery (ANO) změnil, nejde už o PPF, ale o Kaprain Group.  Investor přislíbil v  Letňanech  představit své plány, což výboru potvrdil i jednatel letiště  Vladislav Minář. Podle něho se  jedná o příspěvku developera radnicím Prahy 18 a 19, proti zástavbě se v místě objevila  petice.  Situace se nezamlouvá ani  sousedním Kbelům. ,,Nikdo  neřeší infrastrukturu, nikdo  neřeší dopravu,“ konstatoval  starosta Pavel Žďárský (SNK  Kbely náš domov). Žádal rozvoj kolejové dopravy. ,,O to  jsme požádali už před čtyřmi  lety, nestalo se vůbec nic,“ postěžoval si Ždárský.  Prostory k zástavbě čítají miliony metrů čtverečních, svou  územní studii pro okolí letňanské stanice metra vytvořilo  hlavní město.
Vznikla by zde nová Plzeň  území je třeba řešit komplexně,“ žádala zastupitelka Gabriela Lněničková (piráti).  Zastupitelé Petr Zeman (Praha sobě) a Tomáš Portlík (ODS)  požadovali, aby postoj k situaci  na severu metropole zaujal primátorův náměstek Petr Hlaváček (za STAN), ten však nebyl  v úterý přítomen.  Podle šéfa výboru Tomáše  Peka (TOP 09) by mělo být  o podnětech ke změnám územního plánu rozhodnuto do konce června, jinak kvůli novému  stavebnímu zákonu spadnou  pod stůl.

Hlavní autor: (trj) [Právo]
zdroj obrázku: www.flyczech.eu