20. 9. 2022

Magistrát hlavního města Prahy a další instituce vydali opatření, kterým omezují vjezd náklaďákům nad 12 tun do Mladoboleslavské ulice ve Kbelích a Vinoři. Pod značkou zákazu vjezdu bude dodatková tabulka „TRANZIT“, což znamená, že tu budou moci nadále jezdit jen kamiony, které do Kbel nebo Vinoře opravdu potřebují vjet: mají zde místo nakládky či vykládky, sídlo, provozovnu, opravnu nebo i bydliště řidiče.

Na značce je dobré, že by neměla omezovat kbelské řidiče a podnikatele, ale řidiče, kteří například objíždějí kolony na dálnici D10.
Pár týdnů nyní bude trvat, než bude značení osazeno a ještě déle, než si všichni řidiči zvyknou a než se opatření dostane do navigací. Pak nastoupí městská policie cestu dohadování se s řidiči, kteří často nebudou přesně vědět, kudy mají jet. Bude to náročné, ale lepší řešení se s Policií ČR a úřadem v Brandýse nepodařilo domluvit. Jdeme do toho.

Ilustrační obrázek